​Trt 4k tivibu yayını var mı nasıl izlenir

Çanak Anten Montajı

Büyük uydu alıcılarından kurtulup tivibu üyesi olarak küçük ve gayet hızlı tivibu kutusu ile yüzlerce kanalı izleme fırsatını elde etmiş olacaksınız. Yapılan kampanyalara bakarak tivibu üyesi oldunuz ve şu anda trt 4k kanalını izlemek istediniz. Trt 4k tivibu yayını var mı? tivibu trt 4k yayını nasıl izlerim gibi soruları bu konumuz da bulacaksınız. Tivibu digital yayın platformu diğer yayın firmalarına rakip olarak sektöre hızlı bir giriş yaptı. Türk Telekom firmasına bağlı olan tivibu kuruluşu bu nedenle köklü ve hiç kimsenin yapmadığı kampanyalar yapmakta. Mesela şu anda üzerinize ait 2 tane Türk Telekom hattı olan kişilere Full paket 10 TL'nin altında gibi rakama verdiklerini tahmin ediyorum. Bu rakam yapılan kampanyalara göre bazen artıp bazen de dibe inmektedir. Özellikle Dünya maçlarını, her hangi bir spor dalı, sinema kanalları ve Belgesel kanallarına ilginiz varsa bu kampanyalardan istifade etmeniz de yarar var.

Kampanya olmadığı durumlar da tıpkı diğer firmalar gibi biraz pahalı olabilir. Tivibu aldınız ve şu anda çok popüler olan Trk 4k kanalını nasıl izlerim diye düşünebilirsiniz. Hatta Trt 4k tivibu yayını var mı diye sormanız da fayda var. Çünkü şu anda tivibu platformu dağıtmış olduğu uydu alıcılarında 4k ultra hd yayını desteklememektedir. Şu anda için hangi tarihte 4k uyumlu bir cihaz dağıtacağı veya kullanılan cihazlara bir versiyon yükseltilmesi gibi bir çalışmanın ne zaman yapılacağına karşılık bir haber yok. Tivibu cihazında sizler kanal listesinde hangi kanalları görüyorsanız sadece o kanalları izleyebilirsiniz. Bunun haricinde farklı kanalları izlemeniz imkansızdır. Zaten çanak anten ayarınız doğru bir şekilde yapıldıysa kurulum kısmından tivibu kurulum seçeneğini tıklayarak saniyeler içerisinde kanallar güncellenir.

Kanal güncellemesinden sonra trt 4k kanalını listede göremiyorsanız izleyemezsiniz anlamına gelir. Bazen de trt 4k ismi ile kanal listesinde bulunmasına rağmen yine de kanal açılmaz. Bazı cihazlarda da ses gelir ama görüntü gelmez. Bunun için her hangi bir frekans girmenize gerek yok.