​Trt 4k görüntü yok izleyemiyorum

Servis Bölgelerimiz

Eğer uydu sinyal probleminiz yoksa ve televizyonunuz da 4k özelliği de varsa Trt 4k görüntü yok izleyemiyorum gibi bir problemin olmaması gerekir. Eğer bunlara rağmen yine de izleyemiyorsanız bir teknik servis ile detaylı olarak telefon görüşmesi yaparak sistemi detayları ile birlikte sorunlara çözüm olarak bazı öneriler de bulunabilirler. Trt 4k kanalı neden çekmez?

Trt 4k görüntü yok. Buna ilk önce sorulacak bazı sorular vardır elbette. Çünkü neden görüntü aktarmadığı hakkında şikayetçi olduğunuz kanal normal bir kanal olmadığından dolayı apayrı bir problem olabilir.

Televizyonu yeni mi aldınız? Eğer yeni aldıysanız 4k ultra hd özelliği olmayabilir. Bu özellik olsa bile trt 4k kanalı bazı zamanlar frekans değişikliğine gittiğinden dolayı sinyal yok problemleri ile karşılaşmanız halinde ilk önce frekansın güncel olup olmadığına bakınız. Bunun yanı sıra çanak anten ayarının da düz<gün olduğundan emin olmalısınız. Yani kanal listenizde yer alan hd olan kanalların tamamında sinyal yok sorununun olmaması ve hiçbir şekilde gidip gelme yapması gerekir. Yoksa çok fazla sinyal kalitesine ihtiyaç duyan trt 4k kanalını yine de aynı şekilde Trt 4k görüntü yok sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kanalın frekansı ile ilgili bir problem olduğunu düşünüyorsanız buraya tıklayarak gerekli güncellemeleri sağlayabilirsiniz. Trt 4k frekansı 2018 için tıklayın

Harici normal veya gözlü bir uydu alıcısı kullanıyorsanız bu tür cihazlar da 4k ultra hd özelliği olmadığından dolayı sadece ses alabilir veya hiçbir şekilde ne ses ne de görüntü çekmeyecektir. Aynı zaman da kendi içinde uydu alıcısı olan bir televizyon bile kullanmanıza rağmen yine de trt 4k kanalında görüntü yoksa veya ses var ama görüntü yoksa yine de sorun televizyonda olabilir. Çünkü her yeni televizyon 4k kanalını çalıştırmayabilir.