​Trident kanal kurulumu ve uydu ayarlama

Çanak Anten Montajı

Fiyatının gayet ucuz olması ve kanallar arasındaki geçişinde hızlı olması Trident uydu alıcısının yüksek cürolar yapmasına neden oldu. Trident kanal kurulumu işleminin de oldukça basit olduğunu düşünürsek bir zamanlar en çok satan uydu alıcıları arasında yerini almıştı. Kullanılan receiver menüsünün de basit ve kullanışlı olduğunu düşünürsek sanırım Trident uydu alıcılarının memnuniyet derecesinin yüksek olduğunu düşünebiliriz.

Trident uydu ayarlama

Uydu ayarlamak için çanak anten ayarının sağlam ve yüksek sinyal aldığından emin olmalısınız. Eğer çanak anten de her hangi önemli bir problem varsa uydu ayarlamayı yapamazsınız. Her ne kadar uydu kanal arama için kanal aramasını yapmaya kalkışsanız da başarısız olabilirsiniz.

Trident kanal kurulumu için menü tuşuna tıklayın. ''Tv kanallarını düzenle'' yazan yere girin. Kanal listesi açıkken 5 numaralı tuşa basın. Şifre isterse Trident fabrika ayarları master şifresi olan (0000) giriş yapın. Şifreyi girdiğiniz de bütün kanallar seçilmiş olur. Sonra da menü tuşuna basın ve gelen uyarıya evet kutucuğunu işaretleyerek seçiminizi yapın. Kanal listesindeki bütün kanalları bu saye de silmiş olacaksınız.

Silme işleminin ardından Trident kanal kurulumu için menü tuşuna basarak otomatik kanal arama kısmına gelin. Trident uydu ayarlama yapılacak uydu alıcıları diğer birçok receiver ile birebir aynıdır. Sizler diğer uydu alıcılarını yapıyorsanız bunu da çok rahat bir şekilde yapabileceğimize inanıyoruz. Trident kanal arama için otomatik arama kısmına girdiğiniz de ayarlamalar aşağıda ki gibi olmalıdır.

UYDU: Türksat42E

KANAL SEÇİMİ: Ücretsiz – Şifreli, Şifresiz

ARAMAYI BAŞLAT: Başlatmak için burada okey tuşuna basacaksınız.

Trident uydu ayarlama için kanal kurulumunu başlattığınız zaman çanak anten sinyal problemleri yaşamadığınız sürece Türksat42e uydusun da bulunan bütün kanallar yüklenecektir. Kanalların yüklenmemesi durumun da uydu servisi firmalarından yardım almanız gerekir.