​Tkgs güncellenemedi ve hata nasıl düzeltilir

Uydu Servisi Hizmetleri

Tkgs özelliği olan bir televizyon da tkgs ayarlarının çalışmaması, tkgs güncellenemedi veya tkgs güncelleniyor kısmında donup kalma hataları oldukça olmaktadır. Bu bazen sizlerin televizyon veya uydu alıcısı ayarlarını yapamıyor olmanız veya çanak antenden gelen sinyal probleminizin olduğunu işaret etmektedir. Sizler bu gibi durumlar ile karşılaştığınız zaman sorunu aşmanın yollarını aramalısınız. Tkgs ayarlarını yapamıyor ve sorunu da aşamıyorsanız o zaman da cihazınızın otomatik arası kısmından yararlanabilirsiniz.

tkgs güncellenemedi hatalarının sıklıkla alınması televizyon ayarlarının bozuk olduğu anlamına gelmemektedir. Aslında bazen bu nedenden dolayı olabilir ama bunu tetikleyen bazı önemli sebepler vardır.

tkgs hatası nasıl düzeltilir?

Türksat kanal güncelleme sistemi hatası nasıl düzeltilir diye sorular aldığımız zaman bu sorulara verilen en güzel yanıtın verilebilmesi için orada yazılan her şeyin ayrıntılı bilgisini sonraki cevaplandırıyoruz. Sizlerin de yapacağı önemli bir detay ise Tkgs güncellenemedi hatasını aldığınız da uydu kanalları listesi güncel ise bu kanalların çekip çekmediğine bakınız. Eğer kanallarınız da hiçbir sorun yoksa ve bütün kanallar çekiyorsa o zaman tkgs güncelleme hatası uyarısını aldığınız da mutlaka ilk bakmanız gereken noktanın tkgs frekanslarına bakmanızdır. Burada frekansların güncel olmaması veya hiç olmaması tkgs hatasını alacağınız anlamına gelir.

Güncelleme frekansları türksat tarafından belirlenen ve bu frekanslar üzerinden uydu alıcılara veri aktarımı yapılmaktadır. Frekansların yanlış yazılması veri alımlarının alınmayacağına ve bu sebeple tkgs güncellenemedi yazısının çıkmasına neden olur. Böyle bir hata almanız durumun da hemen bizleri telefon ile arayıp İstanbul içerisinde servis talebinde bulunmalı veya İstanbul dışında bulunmanız halinde sizlere yakın olan televizyon servislerinden de ayrıca yardım almalısınız.