​tivibu yazılım güncelleme nasıl yapılır

Çanak Anten Montajı

Tivibu platformu zaman geçtikçe kendini geliştirmesi ile birlikte yenikleri beraberinde getirmeye devam ediyor. tivibu yazılım güncellemesi nasıl yapılacağına dair hiçbir fikriniz yoksa o zaman burada yazılanları veya tivibu müşteri hizmetlerine ait telefon numaralarını aradığınız da doğru bilgiye ulaşabileceksiniz. Tivibu güncellemesi geldiğinde tivibu kullanıcılarına bir uyarı olarak televizyonlarında gösterilmekteydi. Bunun yanın da bu uyarıyı görmeyen kişilerin de farklı platformlar da tivibu güncellemesinin geldiğini görebilirler.

Uydu alıcıların güncellenmesinden bahsedildiği zaman hemen hemen bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum diyerek farklı arayışlar içerisine girerler. Yazılımların nasıl güncelleneceği konusunda hiçbir fikri olmayan kişilerin bile tivibu yazılım güncelleme nasıl yapılır sorusuna net cevaplar vererek bizler uydu üzerinden yazılım yüklemesi yapabiliyoruz diyebilirler.

Tivibu da güncelleme nasıl yapılır?

Tivibuya ait gelen yeni versiyonu yüklemek için mutlaka tivibu kanal listesinde olan bütün yayınların sorun çıkmadan izlenebilecek derece de uydu anten sinyalinizin iyi olması gerekir. Bazı kanalların olmaması veya sinyal yok hatasını arada bir çıkarması tivibu da yazılım güncellemesinin sağlıklı bir şekilde yapılamayacağı anlamına gelir. Anten ayarının bozuk olması durumun da bulunduğunuz bölgesini ismini yazıp ardından uydu servisi arama terimini eklerseniz güzel firmalara denk gelebilirsiniz. Örnek olarak Bayrampaşa uydu servisi yazabilirsiniz.

Tivibu kumandasından Menü tuşuna basın. Kurulum ayarlar seçeneğine giriş yapın. Burada genel ayarlar yazan yere girdiğiniz de bu karşınıza çıkan menü de çıkış ayarları, alıcı yükseltme gibi bazı ayarlar çıkacaktır. Alıcı yükseltme yazan yere giriş yapın ve tivibu yazılım güncelleme yazan yere giriş yapmış olacaksınız. Burada uydu alıcısının içerisinde yüklü olan azılım versiyonunu göreceksiniz. Ardından güncelleme denetle veya farklı bir tür olan güncelleme yazan yer olan güncelleme yükle dediğiniz de tivibu yazılım yükseltme sayfası çıkacaktır. Burada yazıldığı gibi yaklaşık olarak 15 dakika içerisin de yeni yazılımın yükleneceği söylenmektedir. Bunun için tivibu uydu alıcısını hiçbir şekilde kapatmamalı ve alıcı ile elektrik bağlantısını koparmamanız gerekir. Aksi takdirde yazılım yüklenememiş olur ve bundan da kötüsü olarak yazılım yarım kaldığı için yükleme işleminin de yarım kalacağından dolayı bazı hatalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.