​Tivibu ultra hd nasıl izlenir?

Servis Bölgelerimiz

Ultra hd 4k uyumlu kanalların çıkması ile televizyonun da 4k uyumluluğu araştırılmadan herkes tarafından televizyon da ve tivibu uydusun da ultra hd nasıl izlerim demeye başladı. Bunları sıklıkla cevaplamamıza rağmen yine de özel olarak e-mail adreslerimize yöneltilen soruların bazıların da Tivibu ultra hd nasıl izlenir olabiliyor. Bunun için çeşitli bazı makaleler hazırlamamıza rağmen yine de bu konuda yeteri kadar güzel bir bilgilendirme sayfasının hazırlanmadığının farkına vardığımızdan dolayı bu makalemizi yayımlama kararı almış bulunmaktayız.

Tivibu da ultra hd yayın desteği var mı?

Şu an da kullanılan tivbu kutuların da hiçbir şekilde ultra hd yayınları desteklenmemektedir. İlerleyen zamanlar da bu cihazları değiştirme gibi bir şeylerin yapılması takdirde takılan bütün televizyonlar da ultra hd olan kanalları izleme gibi bir şansınız olabilir. Yalnız şu an için tivibu da ultra hd 4k yayın desteği yoktur.

Tivibu 4k yayına başladığın da nasıl haberim olacak?

Tivibu veya farklı bir platform şayet şu an için en popüler ve en çokta tutulan ultra hd yani 4k özelliğini hangi kuruluş başlatırsa başlatsın bunu televizyon ve diğer reklam mecralarında yüzbinlerce yayınlayacaklarına inanıyoruz. Yani sizler benim haberim olur mu ve bende buna göre ne zaman kanal taraması yapıp yapmayacağınızı düşünüyorsanız hiç endişe etmenize gerek yok.

Bir uydu servisi olarak tivibu 4k hakkında ki düşüncelerimiz

Bu konumuzun başlığı Tivibu ultra hd nasıl izlenir yaptık. Aslında sadece nasıl izlenir konusundan ziyade ne zaman izlerim ve ultra hd konusunda ki herşeyi burada anlattığımıza inanıyoruz. Bizler bir uydu servisi firması olarak düşüncelerimizi anlatmak gerekirse önümüzde ki bir yıl içerisinde bile tivibu veya farklı bir platform da 4k yayını gelmez diye düşünüyoruz. Sizler trt ultra hd kanalını beğenerek izliyor olabilirsiniz. Bu kanal şu anda halen test aşamasında olan bir kanaldır. Bu kanalın tamamen görevini tamamlayıp ve buna benzer ultra hd uyumlu yayın yapan kanallar çıkmadıkça 4k yayını yayılmayacak ve kanallar da açılmayacaktır. Ama tahminlerimize göre en azından ultra hd desteği bulunan bir ikinci kanal daha açılması durumun da mutlaka ama mutlaka o zaman da digital yayın yapan Digitürk, D-smart, Tivibu, Türkcell+ ve fil tv gibi kuruluşların da hemen 4k yayınlar için ellerinden geldiğince hızlı bir şekilde geçiş yapacaklardır.