​Tivibu olmayan kanal ekleme

Çanak Anten Montajı

Televizyonunuza tivibu satın aldınız ama kanalların eksik olduğunu gördünüz. Tivibu kanal ekleme ve olmayan kanalları ekleme işlemi ile tivibu modundayken kullanamadığınız ve kanal listesinde olmayan kanalları küçük bir kanal arama ile istediğiniz kanalı ekleyebilirsiniz. Tivibu kanal ekleme işlemi oldukça basittir. Biradan anlatacağımız işlem ile hemen bunu yapabilirsiniz.

Tivibu, D-smart, Digitürk ve diğer ücretli yayınlar yapan platformlara da bütün yayın yapan kanallar olmaz. Yerel bir kanalı veya daha önceden izlediğiniz bir kanalı izlemenize rağmen tivibu dan veya diğer saydığımız platformlardan üyelik aldığınız da artık bu diğer kanalları izlemeniz mümkün olmayabilir. Olmayan kanalları eklemek için bu konuda yeterli bilgi sahibi olan kişiler ile görüşmeler yaparak yardım istemeniz gerekir.

Tvibu kanal ekleme

Tivibu da olmayan bir kanalı eklemek çok kolay. İsterseniz burada yazdıklarımızın aynısını uygulayarak yapabilir veya takıldığınız yerler de tivibu müşteri hizmetleri ile görüşmeler sağlayarak yardım isteyebilirsiniz.

Tivibu kanal kurulumu yaptınız ve kanalların tamamı sorunsuz çalıştığı zaman bir diğer kanal eklemeyi yapabilirsiniz. Tivibu kkanallarının bazıların da sinyal yok uyarısını görüyorsanız o zaman tivibu da olmayan kanalları eklemeye çalıştığımız da sinyal zayıf olmasından dolayı eklemeye çalıştığımız kanallar başarısızlıkla sonuçlanabilir.

Kanal ekleme yapmak için tivibu kumandasında yer alan mod tuşuna basın. Mod tuşu kumandanın en altında sağ tarafta bulunur. Bu tuşa bastıktan sonra ayarlar ve kurulum yazan yerlere giriş yaparsanız orada manuel arama yazan bir yeri göreceksiniz. Buradaki yere giriş yapıp tivibu da olmayan kanalları eklemek için önceden hazırladığınız kanalların frekanslarını bu girdiğiniz yere yükleyip kanal aramasını gerçekleştirmelisiniz.

Kanal taramasını yapmak için menüde de yer aldığı üzere okey tuşuna basın. Kısa bir süre sonra girdiğiniz frekansta kaç tane kanal varsa hepsi tivibu kanal listesine eklenecektir. İşlem bittikten sonra diğer kanallara ulaşmak için aynı şekilde mod tuşuna basarak geri dönüş sağlayabilirsiniz.