​Tivibu kanal ayarlama şebeke arama

Servis Bölgelerimiz

Tivibu Türk Telekom a.ş tarafından geliştirilen bir televizyon platformudur. Tivibu kanal ayarlama, kanal arama frekansı ve şebeke arama frekansları ile kanalları yüklemek çok kolay. Yapmanız gerekenleri sizler için aşağıda sıraladık. Takıldığınız bir konu olursa tivibu müşteri hizmetlerinin telefon numarasını internetten bularak canlı destek alabilirsiniz.

Canlı maçları izlemek, yabancı ve yerli olmak üzere birçok konuda dizi ve sinema filmlerini izlemek ve işin en güzel tarafı da discovery channel gibi özel belgesel kanallarını tivibu üyeliğinizi başlattığınız anda izleyebileceksiniz. Tivibu yayınları diğer rakipler olan d-smart ve digitürk gibi çok yüksek sinyal alınması gerekir. bütün kanalları hiçbir şekilde sorun yaşamadan bir televizyon da izliyorsanız bu durum tivibu söz konusu olunca biraz değişebilir. Çünkü tivibu yayınları çok güçlü sinyal alımı olmadığı sürece kanallarınız çekmez.

Tivibu şebeke kanal arama frekansı

Tivibu uydu cihazına çanak anten sinyalinizin yeterli olup olmadığını nasıl anlarsınız. Tivibu şebeke arama ve kanal arama frekansı sizlere bunu gösterecektir. Tivibu ilk kurulum ile kanal arama kısmına geldiğiniz zaman ilk olarak ''hoşgeldiniz. Lütfen dil seçimini yapınız'' diye bir uyarı gelecektir. Buraya Hoşgeldiniz yazısını tıklayın. Çanak anten resmini gördüğünüz zaman sağ taraftaki tuşa basarak diseqc yazan yere gelip ok tuşuna basın.

Burada en altta yer alan tivibu kanal arama frekansını göreceksiniz. Tivibu cihazların da 11853 H Yatay 25000 yüklü olarak gelmektedir. Bu frekansa ait sinyal seviyesi ve sinyal kalitesi aşağıda belirtirmiş. Eğer bu sinyal seviyesi ve kalitesi yeterli oranda gelirse o zaman sorun çanak anteniniz de değil farklı bir yer de olabilir. Tivibu cihazının bozuk olması, üyeliğinizin tam olarak yapılmaması gibi sorunlar olabilmektedir