​Tivibu ilk kurulumda sinyal yok

Çanak Anten Montajı

Tivibu ve diğer kendinden uydu olan televizyonları kurarken sorunlar yaşanabilir. Ayrıca tivibu ilk kurulumda sinyal yok ve kanal bulunamadı gibi sorunları yaşamamak için ilk kurulumu düzgün bir şekilde yapmalı ve anten sinyalinin yüksek olması konusun da bilginizin olması gerekir. Bu konuda tivibu da kullanma klavuzları sanırım kutuların içerisinde çıkmaktadır. Bu kutunun yanı sıra internet üzerinden tivibu ile ilgili olarak tivibu ilk kurulum ve kanal ayarlama gibi terimleri internete yazdığınız zaman muhtemelen karşınıza sağlıklı ve başarılı bir şekilde yazılmış olan makaleler ile karşılaşacağınızı umuyoruz. Tivibu ilk kurulum sinyal yok sorunu çok fazla yaşanan basit bir sorundur aslında.

Tivibu diğer ücretli yayınlar sunan şirketler gibi yüksek sinyal kalitesi gerektiren ürünlerdir. Bu yüksek sinyalin asıl nedeni hd yayın vermesi ve yayınların paket halinde tek bir frekans üzerinden gönderilmesinden kaynaklanmaktadır. Sizler normal hd olmayan bir uydu alıcısı veya hd olan bir televizyondan hd olmayan kanalları açtığınız zaman normal bir sinyal seviyesinde bile kanalların sorun çıkarmadan izlenebileceğine tanıklık edeceksiniz. Yalnız aynı kanalın hd olanını açtığınız zaman sinyal ile ilgili sorunlarınız varsa bu kanalların açılmadığını görürsünüz.

Tivibu ilk kurulum nasıl yapılır?

Tivibu ilk kurulum yapacağınız zaman tivibu kumandasından menü tuşuna basıp ayarlar veya kurulum yazan yere tıklayınız. Orada en altta bulunan ilk kurulum yazan yeri göreceksiniz. Buraya tıklayıp çıkan uyarıya evet diyerek televizyonun kapanıp açılmasını bekleyin. Televizyon ikinci kez açıldıktan hemen sonra ilk olarak türk dil seçeneği için en ğstte ve seçili olan bölümü seçiniz. Eğer İngilizce olarak kullanmak istiyorsanız bir alt seçeneğe gelerek ok tuşuna basıp ilerleyin.

Ardından ikinci bir seçenek çıkacaktır. Burayı da hiçbir şey değiştirmeden hemen ileri deyin ve sonraki sayfaya geçiş yapın. Burada direk yazan bir yer ve çanak anten fotoğrafı göreceksiniz. Eğer tek bir tane çanak anten kullanıyorsanız ve bu merkezi uydu santraline bağlı değilse o zaman ok tuşuna basıp kanal araması kısmına geçebilirsiniz. Yalnız merkezi uydu santrali veya ikinci bir çanak anten kullanıyorsanız o zaman mutlaka ama mutlaka kumandanın sağ tarafında ki tuşa basıp diseqc yazan yere geliniz. Burada altta bulunan sinyal seviyesi ve sinyal kalitesini gösteren yeri gördüğünüz zaman sinyal seviyesinde bir değişiklik olup olmadığına dikkat ediniz. Tivibu ilk kurulum nasıl yapılır sorunu buradan itibaren başlamaktadır. Sinyal seviyesi tamamen boş ise o zaman yakınlar da olan uydu servisi firmalarından birini çağırmalı ve tivibu ilk kurulum veya tivibu kanal bulunamadı sorunlarını yapması gerektiğini söylemeniz gerekir.