​Tivibu eksik kanallar var

Servis Bölgelerimiz

Tivibu platformunu izlerken anten sinyal sorunu yaşayıp kanal taraması yaparsanız tivibu eksik kanal sorununu yaşamanız an meselesi. Tivibu ve buna benzer diğer ücretli sistemlerin tamamı çanak antenden alınan sinyal durumuna göre kanalları gösterir. Sizin kullanmış olduğunuz uydu alıcısı veya çanak antenden kaynaklanan bazı sorunlar varsa bu da sizin Tivibu eksik kanallar alacağınıza işarettir.

Tivibu da neden kanallar eksik?

Tivibu yayınlarını uydu sinyallerinden aldığından dolayı çanak anten tivibu uydu alıcısına ne kadar sinyal gönderirse uydu alıcınız alınan sinyal kalitesine istinaden o kadar tivibu kanallarını gösterir. Çanak anten sorunlarınız düzeltilmediği sürece tivibu uydu alıcısını kesinlikle kanalların eskik olmadan ya da hd kanalların sağlıklı bir şekilde izlemeniz imkansız.

Tivibu bu eksik kanalları nasıl bulurum?

Tivibu da eksik kanal sorunu yaşıyorsanız ilk olarak bu problemin nereden kaynaklandığını bulmalısınız. Sorunu bulmayıp kendiniz tam tespitin yapılması için çeşitli arayışlara girmeniz bir şeyi ifade etmez. Öncelikle bir uydu anten servisi veya tivibu teknik servisini çağırmalısınız. Tivibu servisi geldiğin de çanak antende veya uydu alıcıınız da her hangi bir sorun olması durumun da 'uyducu çağırın' derler. Bu nedenler tivibu uydu alıcınız eksik kanal göstermesinden dolayı bir arıza vermediği sürece tivibu yetkililerini çağırmak erine uyducu çağırmanız daha mantıklı olacaktır.

Tivibu teknik servisleri sadece kullanılan tivibu kutusunun bozuk olup olmadığını test etmektedirler. Bunun dışında her hangi bir onarım işlemini yapmamaktadırlar. Zamandan tasarruf etmek ve Tivibu eksik kanallar var problemine çözüm istiyorsanız istiyorsanız ilk önce uydu servisleri ile görüşmelisiniz.