​Televizyonun renkleri canlı değil

Uydu Anten Servisi

Televizyonun renkleri canlı değil ile ilgili aklınıza gelen her türlü sorularınızın cevabını bizlere bize ulaşın linkinden mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Öncelikle televizyon eski veya yeni olması çok önemlidir. Eski tüplü televizyonlar da çok fazla ayar yapılamadığından dolayı muhtemelen uydu cihazınız ile ilgili ayarlar kısmından kontrol etmenizde fayda var. Tüplü televizyonun kumandasından renk ayarlar menüsüne girebilirseniz buradan ayarların değiştirilmesi için gerekli gayreti gösterebilirsiniz. Tüplü televizyonlar yeni televizyonlar gibi normal olarak menü kısmından bütün ayarları yapmayabilirsiniz. Her bir özellik için ayrı ayrı tuşları yapan firmalar işinizi biraz daha zorlaştırmış desek daha doğru olur.

Yeni lcd led tv kullanıyorsanız Televizyonun renkleri canlı değil Şikayetini yaşıyorsanız Menü tuşundan televizyon menüsüne giriş yapın. Resim denilen menüye giriniz. Ardından oralarda bir yerde güç tasarrufu modunu göreceksiniz. Bazı televizyonlar da enerji tasarrufu diye de yazabilir. Bu özelliğin karşısındaki kapalı yazısı olması gerekir. Eğer minimum veya farklı bir şey çıkarsa bilin ki sorunu buldunuz. Ardından bu ayarı yaptıktan hemen sonra eğer bu resim canlılığı sizi tatmin etmediyse tekrardan resim bölümünden Canlı olan kullanıcı renk ayarlamasını seçebilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken birkaç neden var. İstemiş olduğunuz hazır renk ayarı hoşunuza gitmediyse ve hep bir şeyleri eksik veya fazla abartarak yaptığını düşünüyorsanız Kullanıcı modunu seçerek orada kendiniz istediğiniz gibi renk parlaklığını, renk yoğunluğunu, siyah beyaz oranını, netlik ve daha çok fazla ayarlamak istediklerinizin hepsi bu modda olduğunu unutmayın.