​Televizyonun anten yerine uydu bağlamak

Servis Bölgelerimiz

Eski televizyonlar kimisi için vazgeçilmez kimisi için de çok fazla değeri olmayan ve televizyonu izlemediğinden dolayı öyle orada öylesine duran bir süs misalidir. Eski çatı antenlerinden kurtulalı epey bir zaman oldu. Şu anda çanak antenli sistemlere geçmeyen kalmadı desekte yine birçok kişi eski antenleri sağa sola istediğimiz gibi ve her yerden de çeken antenleri kullananlar muhakkak vardır. Televizyonun anten yerine uydu bağlamak için öncelikle uydu çanak antenli bir sisteme geçiş yapmalısınız. Çatınız da merkezi uydu santrali varsa çok fazla maliyet vermekten kurtuldunuz demektir.

Merkezi uydu santrali kurulumu yapılırken genelde bütün dairelerin kabloları bağlanır. Kablolar deforme olmuşsa yeni kablolar çekilir. Eğer eviniz de anten kablosu varsa şansınız yaver gidiyor demektir. Ama şayet anten kablosu veya merkezi uydu santraliniz yoksa yeni bir komple çanak anten seti almalısınız. Bunun için yaklaşık ortalama fiyat 150 TL gibi bir tutar çıkacaktır. Ayrıca uydu alıcısı da almalısınız. Bunun içinde yaklaşık 80 Türk lirası gerekir. Televizyonun anten yerine uydu bağlamak biraz masraflı olsa da sonunda yüzlerce kanalı izleme şansına sahip olacaksınız.

Uydu alıcısı alırken dikkat edeceğiniz nokta tıpkı televizyonunuza anten kablosunu taktığınız yerin aynısı olan bir çıkışın olması gerekir. Ara kablonuzun da birebir uyumlu olmasının ardından televizyon ile uydu alıcısının bağlantısının doğru yapıldığından emin olduktan sonra televizyonunuzdan kanalları değiştirmelisiniz.

Muhtemelen bir tane güzel yayın veren kanala denk geleceksinizdir. Burada ister bu kanalı 1 numaralı kanala kayıt ettirin, isterseniz de bu kanalı her televizyon açtığınızda kendiliğinden açılmazsa kendiniz bu kanala getirebilirsiniz. Televizyonun anten yerine uydu bağlamak bu kadar kolay.