​Televizyon yayınları yok, arıza nedenleri

Servis Bölgelerimiz

Kendiniz evde ki eşyaların arızalarını internette yayınlanan yazıları okuyarak yapabilirsiniz. Ayrıca Televizyon yayınları yok olması gibi bir sorunla da karşılaşmanız durumunda da aynı şekilde çeşitli makaleler den destek almanız mümkün. Türkiye'de yapılan bir araştırmaya göre evde bir eşya bozulduğu zaman kadın erkek hiç fark etmez, ilk önce kendileri yüzeysel olarak hiç anlamadıkları halde bunu kendileri ilk önce bakar ve tamir etmeye kalkar. Sonrasından çeşitli denemelerden sonra bir sonuç alınamadığı zaman yetkili veya özel servislere başvurulur.

Yukarıda anlattığımızdan yola çıkarsak televizyonların çanak antenlerinde sorun oluşması durumunda da aynı şekilde çanak antenin tehlikeli olmayan bir yerdeyse müşterlerimizin büyük bir çoğunluğu Televizyon yayınları yok ve bu yayınların neden gelmediğini bulmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu durumda bazen başarılı olsalar da genellikle daha dfa çok masraf çıkarıp farklı ürünlerinde bozulmasına neden olurlar.

Televizyon yayın arızası nasıl yapılır?

Televizyona yayın gelmiyorsa o zaman bakmanız gereken ondan fazla yer olduğunu söyleyelim. Bunları bulmak için öncelikle bir profesyonel cihaza ihtiyacınız var. Eğer ben bu arızayı kendi kendime bulur ve Tv yayınlarının neden yok olduğunu araştırıp bulacağım diyorsanız o zaman biraz da şansınızın olması gerekir. sizler kendiniz bir şeyleri yapmakta kesinlikle özgür ve haklısınız. Yalnız bazı şeyleri yaparken elinizde ki çalışan sistemin bazı yerlerini de bozmamaya gayret göstermelisiniz.

Eğer sistem bir yerden arza verdiyse sizler bilmediğinizden dolayı çeşitli yerleri kurcalayarak gelen uydu servisini çok fazla uğraştırabilir ve üstüne üstlük fazla masraflar ile de karşılaşabilirsiniz.

Televizyon arıza nedenleri

Çünkü yayınların gelmemesi doğrudan televizyonun veya uydu alıcısının bozuk olması,

Uydu cihazının resetlenmiş olması,

Uydu alıcısının ayarlarının bozuk olması,

Çanak antenin kırık olması,

Lnb bozulması,

Lnb ince ayarın yapılmaması veya bozulması,

Lnb kısa devre yapması,

Sadece sizin kablonuzun takıldığı yerin bozulması,

Çanak antenin önünde ağaç olması

Çanağın önünde bina olması,

Çanak aayarının bozulması

Yanlış uyduya raslantı oalrak dönmesi,

Anten kablonuzun kopması, kablonun içine su girmesi,

Kablo ek yerlerinin bozulması,

Anten kablosunun eskimesi,

Lnb de sadece bir tek frekansın bozulması veya çekmemesi,