​Televizyon sinyal yok diyor

Uydu Anten Servisi

Kendi işimi kendim yaparım ve hiçbir şekil de tamirci çağırmadan evdeki bütün tamir gerektiren elektonik malzemelerin tamiratını hiç yardım almadan ben kendim yaparım diyenlerdenseniz Televizyon sinyal yok diyor hatası ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Elinizden her iş gelebilir buna kimsenin bir diyeceği söz yoktur elbette, yalnız bazı durumlar vardır ki işin uzmanını çağırmadan yapmak neredeyse olanaksızdır. Bunlardan biri de uydu servisi hakkın da olabildiğini söylemek isteriz. Merkezi uydu sistemlerine bağlı bulunan bir dairenizin olduğunu düşünelim. Bu daire de yaklaşık olarak 20 tane daire var. Bu dairelerin hepsi yukarda sadece tek bir yere bağlı. Sizin anten kablonuzda hata olmasından dolayı dairenize sinyal aktarılmamaktadır.

Bu durumu anladığınız da yukarıya yani bütün daire kablolarının bağlandığı yere şöyle bir göz attığınız da onlarca kablonun olduğunu ve sizin eve giden kablonun hangisi olduğunu bulmak zor olduğunu göreceksiniz. Bu durumun üstesinden gelmek için mutlaka bir uydu servisi firması ile görüşmeniz gerektiğini anladınız.

Televizyon sinyal yok diyor ise bilginiz dahilin de anten kablolarınızı kontrol edebilir ve uydu alıcınızın ayarları ile oynamayı biliyorsanız bu kanalları yeniden kanal taraması yaptırarak soruna bir çare aramanız gerektiğiniz unutmayın. Bir uydu bulucu sinyal kontrol ve bulma cihaza sahip olmak ve meydana gelen arızaları anında tespit ederek tamirlerini yapmak için bir uydu bulucu cihazına ihtiyacınız vardır. Bunun haricin de Profesyonel bir cihazınız yoksa Televizyon sinyal yok diyor ile ilgili pek bir şet yapmanız ve arızayı tespit etmeniz mümkün görülmemektedir.