​Televizyon kanallarını bulamıyorum

Servis Bölgelerimiz

Televizyon kanallarını bulamıyorum hatası sıklıkla rastlanan bir sorundur. Bunun önüne geçmek için maalesef hiç bir şey yoktur. Televizyonların çalışabilmesi için Çanak anten, Lnb, anten kablosu, HDMI veya Skart kablosu, Uydu alıcısı, televizyon ve anten yörüngesinin doğru olması gerekir. Bunların birinde bile bir yanlışlık problemi olduğu zaman kanalları bulamazsınız. Parçalar çoğaldıkça bir şeyin bozulması da o kadar sıklıkta olacaktır. Sizlerde ilk önce neden sinyal hatasını aldığınızı bilmeniz gerekir. Yoksa bunu bulmak için bütün bu saydığımız parçaları tek tek değiştirmek ve kurcalamak gerekir. Yani deneme yanılma yöntemini yapmazsanız bulamazsınız. Tabii bunun için de hem maliyetin hem de zamanınızın olması gerekir.

Bunları yapmadan önce dilerseniz televizyon ayarlarına beraber bakalım. Kanal listesini açın ve bu listede kanal sıralamasının değişip değişmediğini kontrol ediniz. Eğer listeniz değiştiyse televizyonunuz veya harici olarak kullandığınız uydu cihazınız fabrika ayarlarına dünmüş olabilir. Listeniz aynı şekil de duruyorsa ayarlar kısmına girmenize gerek yok. İlk önce anten kablosunu elleriniz ve gözleriniz ile kontrol ederek kopuk olup olmadığını kontrol ediniz. Sonra kablonuzun anten bağlantısını kontrol ediniz. Konnektörü açarak temiz olup olmadığına bakınız. Arada kullandığınız diseqc cihazını kontrol ediniz. Eve giden kabloyu diseqc aparatından sökerek direk olarak antene bağlayarak kontrol edebilirsiniz.

Aynı şekilde sorun devam ediyorsa kablonuzu orada bulunan farklı bir çanak antene bağlayarak kablonuzu kontrol edebilirsiniz. Bununla ilgili de bir sonuca varamadıysanız lütfen uydu anten işi yapan yerler ile iletişime geçerek bir randevu oluşturmanız gerektiğini unutmayın. Televizyon kanallarını bulamıyorum sorunu ciddi bir problem olduğu için her şeyden de olabilir.