​Televizyon kanalları siliniyor

Servis Bölgelerimiz

Televizyonlar şüphesiz neredeyse her evde bulunan ve izlenmese bile açık tutulan elektronik ürünlerdir. Ama sorun çıkarmaları bizi çileden çıkarmaya yetmektedir. Mesela Televizyon kanalları siliniyor sorununu yapmak o kadar da kolay olmayabilir. Bu televizyonlar zamanla en son Versiyonu çıkar ve bu ürünleri ister yenisi ile değiştirir, ister eskisi ile hiçbir şey kaybetmeden devam edilir. Yeni çıkan televizyon alınırken genelde satış yapan kişiler bir tane de akım korumalı priz almanızı tavsiye ederler. Sizlerin bunu alıp almaması kendi tercihinizdir. Akım korumalı prizler televizyonları ve bağlı bulunan elektronik aletlerin fazla akımdan etkilenmemesi için kullanılır. Sizlere tavsiyemiz bu ürünü almanız ve televizyonun elektrik sorundan etkilenmesini en aza indirebilirsiniz.

Pekiyi neden Televizyon kanalları siliniyor?

Bazen elektrikten etkilendiğinden dolayı kanalların silinmesini gerçekleştirebilir. Bazen de televizyon da veya uydu alıcınız da hata olduğu için, uydu anten kablosuna su girmesi sonucu televizyonun içine kadar sıvı teması olduğu için ve bazen de farklı hatalardan dolayı fabrika ayarlarına dönme hatalarını gerçekleştirebilir. Bu durumda sizin tekrardan kanal ayarlarını yapmanız veya kanalları komple silerek yeni kanal araması yapmalısınız.

Kanalları nasıl yüklerim?

Televizyon kanal yükleme işlemi normal bir kanal yükleme ile aynıdır. Dilerseniz bu sayfadan aradığınız cevabı bulamadığınız da sitemizin diğer sayfalarında da aradığınız konuya ait makalelerimizi okuyabilirsiniz. İlk önce menü tuşuna basınız. Ardından kurulum kısmına gelip anten ayarları kısmını yapınız. Diseqc yazan yeri ¼ seçeneğine getirin. Bu seçenek yoksa 1 numara yada A yazması da yeterli. Ardından otomatik arama kısmına gelerek kanal yüklemeyi gerçekleştire bilirsiniz.