​Televizyon kanalı değişik isimle çıkıyor

Frekans Haberleri

Televizyon ve radyoların mali gider ve masraflarının çok fazla olduğunu görmekteyiz. Bu ücretleri karşılamak her baba yiğidin harcı değil dersek kabalık etmiş sayılmayız. Çünkü açılan bir kanalın birkaç ay sonra ihtiyaçların karşılanmadığı ve yüksek ücretler nedeniyle kapatılmaya maruz kaldığını duyuyoruz. Durum böyle olunca Televizyon kanalı değişik isimle çıkıyor sorunu da baş göstermeye başladı. Bunun nedeni kapanan kanalın aynı yerine farklı bir kanalın geçmesidir. Frekanslar aynı olsa da kapanan kanaların yerine geçemez. Tamamen geçebilmesi için Video PID ve SES PID değerlerinin de aynı olması gerekir.

Böyle bir sorunla karşılaştığınız da aslında önemsenecek bir durum olmadığını söyleyelim. Yalnız bundan şikayetçiyseniz ve düzeltmek için ne yapacağınızı bilmiyorsanız kanallarınızı güncellemeniz gerektiğini ve bunu da çok basit bir şekil de yapabileceğinizi anlatmak isteriz.

TKGS ARAMASI YAPIN

Türksat kanal güncelleme sistemi Türksatta bulunan kanalları saniyeler için de sıralı tam liste halinde indirmenize olanak sağlayan bir sistemdir. Kullanışı gayet basittir. İster manuel olarak istediğiniz zaman güncellemeyi başlat tuşuna basarak kanalları güncelleyebilir dilerseniz de çalışma modunu otomatik yaparak her gün Türksata bağlanarak kanalların güncellenmesini isteyebilirsiniz.

MANUEL ARAMA

Manuel arama kısmına girmeden önce kanalı silmeniz gerekir. ardından sildiğiniz kanalın frekansını tekrardan manuel arama kısmına girerek kanal aramasını yapmalısınız.