​Televizyon interneti çok yer mi?

Uydu Anten Servisi

Çanak antenlerde yaşanan sıkıntıları en aza indirmek veya tamamen çanak anten olmadan televizyon izlemek isteyenleri tercihi internet ile televizyon izlemek oluyor. Televizyon interneti çok yer mi diye soran bazı kullanıcılarımız olduğundan dolayı bunun merakını farklı kişilerinde olabileceğini düşünerek bu yazımızı yazmış bulunuyoruz. İnternet üzerinden tv izlemek veya cep telefonları üzerinden televizyon izlemek oldukça ciddi derece de internetinizden yer. Televizyon da internet üzerinden tv izlemek için kullandığınız veya destek aldığınız bazı uygulamaların da internetinizin ne kadar harcayacağını belirler.

Tv izleme uygulamalarını smart tv uygulamasından indireceğiniz tv izleme uygulamaların da normal video ve diğer internet sitelerinden harcadığınız internetten daha az yer. Uygulamaların kullanılan cihazlara göre ekran çözünürlüğünü kendi ayarlaması buna bir faktördür.

Daha az internet yiyen tv uygulamaları var mı?

İnternetin yaygınlaşması ile birlikte internet üzerinden televizyon izleme devri de çok fazla yayılmaya başlandı. Netflix veya internet ile çalışan tivibu uygulamaları internetinizi diğer web sitelerinden daha az harcar. Hatta tivibu tanıtımlarını yapan müşteri hizmetlerinin söylediğine göre tivibu aboneliğine bağı olarak internetten televizyon izlemek kotanızdan yemiyormuş. Sizler bunun doğruluğundan emin değilseniz tivibu müşteri hizmetlerini arayarak teyit edebilirsiniz.

İnternetten televizyon izlemek ne kadar kota harcar?

Kullandığınız televizyonun ekran boyutlarına göre, izlediğiniz televizyon kanalının hd ve sd yayınlarına göre, televizyon video oynatma çözünürlüğüne göre ve kullandığınız bağlantı hızınıza göre İnternetten televizyon izlemek ne kadar kota harcayacağı konusunda değişkenlik gösterir. Burada birkaç Örnek kullanılan yani harcanan kotalar ile ilgili örnekler verebiliriz yalnız bu örneklerin çok dışına da çıkabilir ve birazdan altında kalınabilir de.

İnternetten 90 dakikalık bir filmi izlemek 1.45 GB

Aynı şekilde internetten 90 dakikalık canlı maç izlemek 850 MB

Televizyondan internet sayfasından film izlemek 1.60 GB