​Televizyon hiç bir kanalı çekmiyor

Uydu Servisi Hizmetleri

Televizyonum hiçbir kanalı çekmiyor sorunu ile bize gelen müşterilerimiz o kadar fazla ki. Bazı kanalların çekmemesi ve diğer kanalların çekmemesi karşısında yapılabilecek sınırlı sayıda müdahaleler olmuş olsa da televizyon hiç bir kanalı çekmiyor sorusunun karşısında onlarca arızanın neden olabileceğini söyleyelim. Televizyon da sadece birkaç kanalın çekmemesi çanak anten sinyal ayarından, kablo bozukluğundan, kanalların frekans değiştirdiğinden veya veya lnb bozulduğundan kaynaklanabilir. Yalnız hiçbir kanalın çekmemesi de aklınıza gelebilecek her türlü sorunun olabileceği anlamına gelir.

Televizyon da hiçbir kanalın çekmemesi üzerine hazırlanan bu makalemiz de televizyon da sinyal yok sorununa neden olabilecek her türlü konuyu burada tartışacağız. Televizyonu yeniden tamir etmek ve çanak antende mi yoksa farklı yerlerde arızaların oluşmasından mı diye bir çözüme ulaşmaya çalışılırken çanak antenin çok kolay olan bir yer de olması gerekir. anten arızalarının yapılabilmesi genel de uydu servisi firmaları tarafından yapılır. Bu tür firmaların ellerin de televizyon veya çanak antende hangi arızaların olduğunu hemen anlayabilecek derece de profesyonel olan uydu sinyal bulucu cihazlar vardır. Bu cihazlar sayesinde çok fazla uğraşmadan hem en sorunu anlayabiliyorlar. Hatta işini iyi yapan bir uyducunun çanak antene bakar bakmaz antenin yönünün kayıp kaymadığını veya karşısında ki yeni yapılan bir binanın önüne gelip gelmediğini hemen anlayabilir.

Sinyal yok hatasına neden olan bazı sebepler

Çanak anten ayarınız bozulmuş olabilir.

Televizyon da hiçbir kanalın çekmemesi uydu alıcısının resetlenme ihtimali de olabilir.

Anten kablosunun kopuk olması da muhtemeldir.

Ek yerleri varsa su girmiş veya kopmuş olabilir.

Lnb arızalanmış veya çıkışlarından birini yakmış olabilir.

Anten kablosu uydu alıcısının arkasından çıkarsa televizyon hiç bir kanalı çekmiyor sorunu ile karşılaşırsınız.

Çanak antenin önünde yeni bina yapılmış olabilir

Antenin hemen karşısında ki ağacın büyümesi ile kanallarınızın hiç biri çekmiyor olabilir.

Televizyon ile uydu alıcısı birbirini tanımıyor veya görmüyor olabilir.

Televizyon da hiçbir kanal çekmiyorsa ne yapacaksınız?

Televizyonum hiç bir kanalı çekmiyor diyorsanız o zaman yukarı da yer alan bazı çanak anten sinyal yok hatasını veren nedenleri burada bulacaksınız. Çanak anteniniz ulaşılabilir bir yerde olması işinizin daha güzel ve problem yalanmadan giderileceğini gösterir. Düz zeminde olmayan ve gerçekten de ben bu çanak antenin ayarını kendim kolaylıkla hiç zorlanmadan yapabilirim diyebilecek kadar kolay bir yerde değilse hiçbir şekilde antene müdahale etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Televizyonun sinyal arızasını gidermek için bana göre ilk olarak hemen antene bakın. Antenin önünde her hangi bir engel yoksa kablonuzu kontrol edin. Kopmalar yoksa anten kablonuzu olduğu yerden çıkarıp farklı bir çıkışa veya antene takın. Yine de gelmezse o zaman Gaziosmanpaşa uydu servisi veya İstanbul'un farklı bir ilçesi olan Bayrampaşa uydu servisi firmalarını arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz.