​Televizyon da türksat yok

Servis Bölgelerimiz

Televizyonlar hayatımızın önemli bir yerinde olmaya devam ediyorlar çeşitli sorunlar çıkarsa da televizyon da sinyal yok, Televizyon da türksat yok, kanalla yok, kanallar silindi ve buna benzer birçok sorun olsa da yine de tüm bu işlemleri yaptırıp aynı şekilde izlemeye devam ederiz. Özellikle belki de sizler de fark etmişsiniz ama sanırım evler de en çok bozulan elektronik malzemeler den biri de televizyondur veya televizyonun çalışmasını sağlayan malzemelerdir. Önemli bir yerde bulunan televizyonların bu şekilde hata vermesinden hemen sonra da hiç bekletmeden nedense tamirlerinin yapılması için hızlı adımlar atarız.

Bazı nedenlerden dolayı televizyonunuz tamamen sıfırlandı ve içerisinde ki uydu kanallarının yanı sıra uydu listesinde bulunan Türksat4a uydusunun da silinmiş olması veya olmaması sizin canınızı birazcık ta olsa sıkmış olabilir. Sizler şimdi Televizyon da türksat yok problemi için ne yapacaksınız? Kendiniz mi bu problemi çözmeye çalışacaksınız yoksa bir uydu servisi firmasından yardım mı isteyeceksiniz? Dilerseniz ilk önce Türksat4a ekleme işlemini kendiniz yapın. Ardından yapamayacağınızı anladığınız zaman televizyon servislerinden yardım alabilirsiniz.

Televizyona uydu ekleme

Neredeyse her markanın kendine özel olarak tasarlanmış olan bir menü düzeni vardır. Bu menü düzeninde genel olarak çalışma mantığı aynıyken sadece kullanılan terimlerin farklı olduğunu kendiniz de göreceksiniz. Eğer daha önceden bir başkasının televizyonunu menüsünü kurcaladıysanız birde kendi televizyonunuza baktığınız da birbirlerinden çok farklı olduğunu görebilirsiniz. Burada anlatacaklarımız da sadece bir tek model ve marka için geçerli olmayıp genel olarak televizyona uydu ekleme işlemi yapıldığından dolayı tam olarak yapamayabilir ve kafanız biraz karışmış olabilir. Yalnız en baştan da dediğimiz gibi. Hepsi aynıdır ve sadece kullanılan cümleler farklıdır.

MENÜ > KURULUM veya YAYIN > UYDU EKLEME >

Uydu ismi yazan yeri silme tuşu ile tamamen silerek orada bulunan harflere tek tek basmak suretiyle TÜRKSAT4A yazınız. Ardından bir altta ki seçenek olan UYDU BOYLAMI yazan yere 042E doğu olarak ekleme yapın. Onun bir altında ki seçenekte de lnb ayarlamalı bulunur.

ÜNİVERSAL 9750 – 10600 veya ALT FREKANS 9750, ÜST FREKANS 10600 yazmalısınız. Bu her iki seçenekte olur.

Bütün bunları Televizyon da türksat yok sorununun olmasından dolayı yaptığınız hatırlatır ve aynı zaman da doğru bilgiler ile giriş yaptığınız da kanal araması kısmından OTOMATİK ARAMA ile de eğer çanak antenin sinyal problemin de bir aksaklık yaşanmazsa kanal aramasını gerçekleştirdiğiniz de kanalların sorunsuz bir şekilde yüklendiğini göreceksiniz.