​Televizyon da Türkçe dil yok

Servis Bölgelerimiz

Bazı spotçulardan veya yurt dışından beraberinizde getirmiş olduğunuz cep telefonu veya televizyonlar da Türkçe dili olmayabilir. Cihaz ilk olarak Türkçe değil de farklı bir dil de açıldığı zaman hemen dil seçeneğine girmek isterseniz. Heyecan ile girdiğiniz dil seçeneğinde Maalesef ki her zaman Türkçe dil seçeneğini göremeyebilirsiniz. Yeni alınan Televizyon da Türkçe dil yok ise bunu yüklemek için birkaç yöntem bulunabilir. Kendiniz bu soruna çözüm bulmak isterseniz internetten araştırma yapabilirsiniz. İlk önce televizyonun hangi model ve seri numarasına sahip olduğunu öğrenmelisiniz. Bunun televizyonun arkasın da etiket vardır. Bu etikette cihaza ait bütün bilgiler yer alır.

İlk önce televizyonu internete bağlayınız. İlk kurulumdan konumuzu seçerken Türkiye seçeneği varsa seçiniz. Ama Türkçe dil seçeneği olmayan cihazda Türkiye konumu da bulunmayabilir. Ardından güncelleme yapılması gerekiyorsa seçenekte yer alan yükleme alanına tıklayınız. Versiyon yükseltmek için karşınıza farklı seçenekler çıkarılıyorsa en üst Versiyonu seçerken bir de Türkçe dilin de yüklenmesi için seçim yapabilirsiniz. Eğer yükleme yapamadıysanız Müşteri hizmetleri telefon numaralarını bularak arama destek alınız. İster İngilizce veya Almancanızı geliştirmek için televizyonu bu diller de kullanabilir, dilerseniz de Bir teknik servis aracılığı ile Türkçe dil seçeneğinin yüklenmesi için yardım isteyebilirsiniz.

Televizyonun içindeki dahili uydu alıcısın da kullanmak istemiyorsanız veya harici olarak farklı güzel bir cihazınız varsa örnek olarak D-smart, Digitürk, FilBox, Türkcell Plus+, Kablo Tv gibi harici cihazlarınız varsa zaten bu cihazları bağladığınız da televizyonun kumandası ile hiçbir işinizin olmayacağından dolayı Televizyon da Türkçe dil yok sorununu kafaya takmanıza gerek yok. Çünkü zaten bütün işlemleri uydu alıcısının kumandasından yapacağınızdan dolayı sadece açma ve kapama için televizyon kumandasına ihtiyacınız olacaktır. En son çare olarak Türkçeye çeviremezseniz Hd uydu alıcı alıp bu şekilde kullanabilirsiniz. Veya uydu servisi firmasını çağırarak televizyon yayına hazır hale getirir ve sizler de hiç kurcalamadan kullanabilirsiniz. Sadece kanal değiştirip ses verirseniz televizyonun menüsüne bile girmeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Zaten bu şekilde farklı bir dil de kullanacaksanız daha sonrasın da bunu ezberleye biliyorsunuz.