​Televizyon çok ısınıyor ne yapmalıyım?

Servis Bölgelerimiz

Bazı televizyonlardaki aşırı ısınma sorunu ile teknik servisleri arayan birçok kişi bulunuyor. Buna istinaden Televizyon çok ısınıyor veya aşırı ısınıyor arasın da çok fazla fark vardır. Normal olarak herkesin bildiği üzere birçok elektronik malzeme sarf ettiği enerjiden dolayı ısınmalar oluşmaktadır. Bu ısınmalar sonucu bazı cihazlar maalesef patlayarak kendine ve çevresine zarar vermekte bazıları da belirli bir sıcaklığa gelip durmaktadır. Hepimizin de bildiği üzere sıklıkla patlayan malzemelerden hatırladığımız kadarıyla cep telefonları tabletler olduğunu biliyoruz. Özellikle tamir etme esnasın da telefon ve tablet bataryalarının aniden şiştiği ve yüksek bir sesle alevler çıkararak çevresine zarar verdiğini televizyonlardan şahit olmuştuk.

Pekiyi Televizyon çok ısınıyor sorunu tehlikeli noktalara ulaşır mı? Televizyonların içinde yüksek ışık veren led ışıklar bulunur. Bu ışıkların yaymış olduğu ısıdan dolayı televizyonun özellikle üst tarafların da ısınmalar oluşabilir. Isınma problemi hep aynı ısıda kalıyor ve hiç bir şekilde bu ısı artmıyorsa endişelenmenize gerek yok demektir. Bunun normal olduğunu korkacak bir durum olmadığını her ne kadar vurgulasak ta sizler emin olmak için televizyonu pek kapatmadığınız bir gün dilerseniz teknik servisteki kişilerle bu maruzatınızı paylaşabilirsiniz.

Bazı televizyon modellerin de elinizi televizyonun üst ve arka taraflarına değdirdiğiniz de elinizi yakacak derece de ısınmalar olabilir. Bunun normal olmadığının farkındayız. Bu derece de yüksek sıcaklık olmaması gerektiğini elbette ki savunuyoruz. Ama aynı şekil de bu problemi televizyon markasına ait müşteri temsilcileri ile görüşme yaptığınız da bunun normal olduğunu ve hatta gelen teknik servis ekiplerinin de gayet normal olduğunu söylediklerini duymaktayız.