​Teledünya, kablo tv sinyal yok

Servis Bölgelerimiz


Teledünya, kablo tv veya Türksat kablo tv ismi ile hayatımız da önemli bir yeri olan eski ismi ile teledünya platformun da sinyal yok hatası mı alıyorsunuz? Teledünya ilk çıktığı zamanlar da sadece birkaç yerleşim yerine yayın verirken şimdi ise yeni yatırımların yapıldığı ve büyük kentler de birçok ilçe de faaliyet göstermektedir. Özellikle yeni yerleşim yerlerinde her hangi bir alt yapı veya harici olarak bir çalışma bile yapılmadan büyük binalar da kablo tv kutusu görmeniz mümkün.

Teledünya kablo tv nedir nasıl çalışır?

Teledünya ile kablo tv aslında tek bir kuruluş olup teledünya eski isim ve kablo tv de yeni isimdir. Bu her iki isme ait bazı makaleler ve yayınlar gördüğünüz de kafanız karışmasın diye bunu unutmayın lütfen.

Türk Telekom firmasına ait olan bu özellik sayesinde internet üzerinden tv izleyebiliyorsunuz. Yalnız bu şu anda kullanılan tivibu gibi değil elbette. Tivibu da sizler ev interneti ile direk olarak yayınları izlemeye başlayabiliyorken bu kablo tv ise binanın dış tarafına veya elektrik dairesi olan bir yer varsa kablo tv kutusu oraya yerleştirilerek sonradan kalın kablolar ile direk olarak televizyonlara ve modemlere yayın iletilmektedir. Dışarıdan gelen kalın kablo tv veya başka bir deyişle teledünyna kabloları direk olarak telekomun sizlere özel olarak sunmuş olduğu modeme giriş yapılır. Bu modeme girdiği esnada evinizin interneti bu kablo sayesinde çalışmaya başlayacaktır.

Artı olarak modemden çıkış yapılacak olan RG6 U6 anten kablosu ile de televizyona bağlantı yapılarak kanalları izleyebiliyorsunuz.

Teledünya kablo tv de sinyal yok ne yapmalıyım?

Teledünya sinyal yok sorunu normal çanak anten sorunlarına benzememektedir. Bu sorunlar ile yakından ilgilenen kablo tv türksat çalışanları birebir olarak ilgilenmektedirler. Bunun dışında dışardan bir müdahale söz konusu değildir. Zaten binanızda kablo tv kutusu varsa bu kutuyu incelediğiniz de kilitli olduğunu ve yalnızca anahtarının da oraya gelen kişiler de olduğunu görebilirsiniz.

Sizler evde teledünya ve kablo tv sinyal yok sorununu kendiniz yapmak isterseniz o zaman dışardan gelen kablonun tam olarak modeme giriş yapıp yapmadığını, modemden dışarıoya verilen kablonun takılı olduğunu ve ayrıca televizyonun yanında bağlantı yapılan cihazda elektrik aksamında bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun dışında yapılacak pekte bir şey yoktur aslında.

Kablo tv iletişim bilgileri

Yukarı da bahsedilenleri yapmanız halinde yine de sorunların çözülemediğini düşünüyorsanız

sabit telefonlarınız dan 126 numarasını tuşlayarak

Cep telefonu veya normal sabit telefonlardan 0850 804 44 44

Numaralarından kablo tv çağrı merkezini arayabilirsiniz.