​Tek çanak anten bağlamak

Çanak Anten Montajı

Aslında direk olarak kullanılan antenlerde hiçbir ayar yapılmadan bile televizyonların çalışması gerekir. Ama Tek çanak anten bağlamak veya buna benzer sistemleri kullanmak için çalışan televizyonunuzdan çalıştığına dair emin olmanız gerekir. Her işe kendiniz koşuyor ve evin işlerinin çoğunu servis çağırmadan kendiniz yapıyorsanız bu anten bağlantısı çok basit olan anteni de bağlayabileceğinize inanıyoruz. Elinizde sinyal ölçen cihaz olmadı mı işiniz biraz daha zorlaşacak veya bunun için arızayı bulana dek normal yollardan daha fazla masraf yapacağınız kesin. Çünkü çanak anten de sinyal var mı? Anten kablosu hatalı mı? Evin içine kadar sinyal geliyor mu? Eğer geliyorsa sinyal kalitesi bütün kanalları açabilecek kadar yeterli mi? Bunları anlayabilmek için sinyal bulma cihazına ihtiyacınız var.

Olmadı anten kablosunu, uydu alıcısını veya bazen de Lnb alabilirsiniz. Eğer anten ayarının doğru olduğundan eminseniz mutlaka bu saydığımız noktalar da bir hata olduğu anlamına gelir. Bunu da deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz.

Yeni taşındığınız ev eğer yeni bir ev ise bazı istisnaları saymazsak merkezi uydu sistemleri kurulumu daha önceden yapılmış demektir. Size düşen görevin sadece televizyon bağlamak olduğunu ve bazen de televizyon ayarlarını yapmakta tabii ki size düşen görevler arasındadır. Duvardaki prizin modeline göre bağlantı aparatlarını ve duvar ile televizyon arasında kullanabileceğiniz kısa bir kablo yaptırınız. Ardından kabloyu duvar ile uydu alıcısına veya dahili uydu alıcılı televizyona takınız. Eğer yüklemiş olduğunuz kanallarınız açılmazsa menü tuşundan anten kurulumuna girerek diseqc seçimini 1 veya a yapınız. Yine de anten hatalı sinyal yok uyarılarını alıyorsanız bir uydu servisi firmasını arayınız.

Tek çanak anten bağlamak için her hangi bir malzemeye veya uydu alıcısında ayar yapmanıza gerek yok. Diseqc çıkışı ister kapalı ister açık olsun hiç far etmez. Bağlantı yaptığınız anda televizyonunuza sinyal alımı başlanacaktır.