​Sinyal yok yazıyor

Uydu Anten Servisi

Televizyonlar ve bilgisayarlar da Sinyal yok yazıyor sorunu ile sık sık karşılaşırız. Pekiyi bu sinyal yok sorunlarının asıl nedeni neden olduğunu biliyor musunuz? Sinyal yok hatası aslında yolun da gitmeyen bir şeylerin olduğunu bizlere söylemek için tasarlanan bir hata raporudur. Televizyonun veya bilgisayarın ekranın da sinyal yok hatasını ile karşılaştığınız da ekrana bağlı bulunan cihazdan ekrana veri aktarımının yapılamadığını söylemektedir.

Bilgisayarlar için Sinyal yok yazıyor sorunu başlı başına kasalı masaüstü bilgisayarın alt kasasından monitör kısmına sinyalin gönderilemediği anlamına gelir. Sorunu Bilgisayar kasasının da aramanız veya kasa ile monitör arasında ki kabloyu değiştirerek deneyebilirsiniz.

Televizyon da Sinyal yok yazıyor ise öncelikle televizyon marka ve modeliniz çok önemlidir. En son sistem olan Smart veya Led televizyon kullanıyorsanız input, source tuşlarından Canlı tv Uydu tv kısmını seçiniz. Kendinden uydu alıcısı kullanmıyorsanız uydu cihazının bağlı bulunduğu çıkışa ait yeri seçmeniz ve okey tuşuna basmanız gerekecektir. HDMI veya Skart yazan yeri seçtikten sonra da Sinyal yok yazıyor ise uydu alıcınızı kontrol ediniz. Eliniz de yedek parça yoksa bir uydu servisi firmasından yardım almanız gerekebilir. En azından fazla yorulmadan veya televizyonu kurcalamadan sebebin ne olduğunu anlayabilirsiniz.