​Sazlıbosna Uydu servisi

Çanak Anten Montajı

Eski bir yerleşim yeri olan Sazlıbosna yeni yapılaşma planları ile yenilenmeye devam ediyor. Burada sazlıbosna ismi barajdan gelmektedir. Çok eskiden beri bu isimle anılan güzel mahallemiz yıllar sonra yapılan yeni yollar ile de gün geçtikçe daha çok tanınmaya başlanıyor. Sazlıbosna Uydu servisi firmasıdır bizim adımız. Burada yaptığımız uydu sistemleri çalışmaların da memnuniyet garantisi sunmaktayız. Öte yandan hem arızalanmış hem de değiştirilmesi gereken çanak antenleri de hemen sizler için yenileyerek bozulmaması için gereken özeni gösteriyoruz. Eski antenlerin rüzgar da sallanması ve ufak bir yağmur da sinyal yok demesi normal olmaya başlamıştır. Çünkü gelişen teknolojinin e yeni özelliklerini taşıyan ultra hd ve hd televizyonları evimizde artık yavaş yavaş görmekteyiz. Bu televizyonlar yayın kalitesinin en yoğun olması gereken özelliklerde olan televizyon modelleridir. Sazlıbosna Uydu servisi bu televizyonların bir kez dahi olsun anten sorunlarına takılmaması için antenlerin değiştirilip veya bozuk olan antenlerin en hassas bir şekilde yapılması için çalışmalar başlatmaktayız.

Eski tüplü veya hd kanalların çıkmadığı zamanlar da antenin bu kadar önemi olmadığını hatırlatalım. Her ne kadar kanalların açılması için sinyalin tam olarak gelmesi gerektiği ile ilgili üstüne basa basa vurgulamış olsak ta, çok fazla kaliteli sinyal gücünün çok olması gerekmezdi. Böyle bir çanak anten ile de bütün kanalların çektiğini görebilirsiniz. Kırık paslanmış ve yamuk olan antenin bütün hd özelliği olmayan kanalları çekeceğini biliyor musunuz? En azından favoriler diye tabir edilen kanalları çekmektedir. Fakat aynı çanak anten ile hd olan bir televizyonu çalıştırmaya kalksanız kanallarınızın çoğu göstermeyecektir. Bunun için mutlaka bir Sazlıbosna anten servisi firmasını çağırmalı ve anten sinyalinizi güçlendirmelisiniz. Bunu yaptığınız zaman hem fırtınalara karşı daha güçlü duruşlar sergileyen bir anteniniz olacak. Hem de kanalları sorun çıkmadan bozuk cd misali görüntü kaybı yaşanmadan izleme şansını elde edeceksiniz.

Çanak antenlerin önünde bir bina veya bir ağaç olmaması gerekir. sinyalin alış bölgesin de olan bir maddenin gelecek olan sinyallerin önünün kesilmesine neden olacaktır. Az bir şey olarak sinyali kesen bir ağaçtan kurtarabilmeniz için mutlaka bir demir yardımı ile antenin daha yukarılara çıkarılması gerekir. Normal olarak kış ayların da Sazlıbosna Uydu servisi tarafından yaptırdığınız çanak antenlerin yazın çalışmaması mutlaka yanınızda olan ağaçların yaprak ve uzamış dallarından kaynaklandığını söyleyelim.