​Receiver kurulumu nasıl yapılır?

Servis Bölgelerimiz

Yeni alınan receiver kurulumu için satıcınıza başvurabilirsiniz. İlk alınan fabrika çıkışlı cihazlar da çok eski değilse bütün güncel kanallar yüklü olması gerekmektedir. Yüklü değilse satın almış olduğunuz yere başvurup kanalları yüklemesini isteyebilirsiniz. Alışveriş mağazaları veya büyük firmalardan aldığınız cihazlar da satış sonrası arıza durumun da sizlere servis başvurun veya oralardan Receiver kurulumu nasıl yapılır? Sorusunu yöneltip gerekli yardımı alabileceğinizi söylemektedirler. Sizler yeni alınan cihazınıza kanal yüklemek için isterseniz uydu servisi firmalarından yardım isteyin, dilerseniz de Receiver kurulumu için bu sayfamızda yazılanları sırasıyla doğru bir şekil de uygulayıp kanal aramasını gerçekleştirebilirsiniz.

Uydu cihazları şu anda birkaç marka haricin de genel de hep aynı menüyü kullanmaktadırlar. Menüleri değişmiş olsa da genel anlamda arama mantığı aynı olduğundan dolayı eski cihazlarınızın ayarlamasını yaptıysanız yeni alınan cihazın da genel olarak aynı olacağından dolayı bunda da fazla zorlanmayacağınıza eminiz. Receiver kurulumu yapmak kendi için de dahili uydu alıcısı olan televizyonları ayarlamaktan çok daha basit ve hızlı menüye sahiptir.

Menüden kurulum veya çanak anten işaretli olan kısmı bulunuz. İlk önce anten ayarları veya kurulumu yazan yere giriniz. Burada hangi uydu da kanal taramasını gerçekleştirecek seniz en üstte bulunan uydu seçeneğini o uyduya getirmelisiniz. Onun bir altında bulunan frekans yazan yere şu anda ki türksat şebeke arama frekansını giriniz yani frekans 12380 Polarizasyon dikey – V yazınız. En alt kısım olan sembol olan yere de 27500 yazmanız yeterlidir. El altta sebeke arama yazıyorsa orayı aktif etkin veya açık olarak işaretleyin. Receiver kurulumu nasıl yapılır? İle ilgili yanlış ayar yapılıp yapılmadığını kontrol ettikten sonra aramayı başlat yazan yere tıklayınız.