​Ortak çanak anten

Servis Bölgelerimiz

Bir adet çanak anten, bir adet santral LNB ve merkezi uydu santrali ile istediğiniz kadar daire ve televizyonu bağlayabilirsiniz. Ortak çanak anten sistemlerine geçmeden önce apartman sakinlerinin bir arada toplanıp kişi başı evin de kaç adet kablo istediğini, şu anda kaç tane televizyon kullanıldığını ve ileriye dönük olarak başka bir televizyon alınıp alınmama gibi düşüncelerinin olup olmaması konusun da hem fikir sahibi olmanız gerekmektedir. Çıkan sonuca göre toplam çıkış sayısının da yaklaşık 5 – 6 tane daha fazla çıkışı bulunan santral tercihin de bulunabilirsiniz.

Bazı dairelerde ki televizyonlar da yüksek voltaj vermesi veya daire içinden tek televizyon çalıştırmak için inen kabloya ikinci üçüncü televizyonu bağlayanlar vardır. Bunu bu şekil de kullananların merkezi uydu santrali çıkışlarını yakma bozulma ihtimalleri oldukça yüksek olacağından her ihtimale karşı boş çıkışların bulunması doğru alınan bir karar olacaktır. Özellikle Ortak çanak anten kurulumu veya merkezi santral kurulumu yapılırken bu durumun dikkate alınması için evlerinde böyle bir durumu olanların belirtmesi gerekmektedir. Tek kablo ile iki tane televizyon çalıştırılması sonucu santral çıkışı veya tüner çıkışların da yüksek voltajdan kaynaklı olarak uydu alıcılarının bozulma ihtimalleri oldukça yüksektir.

Çanak sayısının fazla olması çok fazla arızanın yapılacağı anlamına gelir. Bilinçli bir şekil de montajı yapılan çanak antenlerin kullanımı hakkında montajı yapan uydu servisi firmasından destek alabilirsiniz.