​Mezarlık Yolu Sokak uydu ayarı

Çanak Anten Montajı

Merkezi uydu santralleri özellikle yeni binaların vazgeçilmez bir geleneğidir. Hemen hemen bütün binalar da hazır olarak kurulmuş bu sistemden tamamen istifade edebilmek için binayı yapan kişinin neredeyse bütün odalarınıza anten hattını çekmesi gerekir. Mezarlık Yolu Sokak uydu ayarı ve servis hizmetleri sizlere bir başka ayrıcalığın kapılarını açıyor. Bazen de en azından 3 tane oda ve mutfağınızda anten hattının olması yukarıdan gelmiş olması anlamına gelmemektedir. Bazen yukarıdan bir tane hat gelir ve prizlerin içerisinde bulunan kabloları birbirlerine bağlayarak diğer odalara götürmek sureti ile de yayının gitmesini sağlamış olursunuz. Bu şekilde bir sistem kullanıyorsanız odalarınızın hangisine giderseniz gidin hiçbir yerde ortalıkta dolaşan kablolar olmadan o bulunduğunuz yerin kablosunu takarak televizyon yayınlarının gelmesini sağlayabilirsiniz. Arnavutköy uydu servisi içinde buraya bakmanız yeterli.

İkinci televizyonu kurmak için ne yapmalı?

Eğer bu yukarı da anlattığımız şekilde bir sistem ile eviniz yapıldıysa buraya ikinci bir televizyon almanız halinde, çalışan televizyonun kablosuna ek bağlantı aparatları modellerinden bir tanesini takarak yaptırabilirsiniz. Yani sizler iki televizyonu çalıştırmak için paralel sistem ile yapmalısınız. Böyle yapmanız halinde elbette zararları olacaktır. Yalnız ya merkezi uydu santralinden evinize yeni bir hat çekeceksiniz ya da dediğimiz sistemi yapacaksınız. Özelikle toki binasında oturuyorsanız ikinci bir kabloyu çekme imkanınız olmayabilir. Bu nedenle özellikle toki binaların da yapılan bu anlattığımız sistemin dışında farklı bir çözüm yolu da bulunur. Merkezi uydu santralinden iki tan e hat gelmektedir. Bu hatların biri uydu anten bağlantısına bağlıdır. Diğer bir hat ise normal karasal çatı antenlerine bağlıdır. Bu anten ile de birçok kanalı izleyebiliyorsunuz.

Karasal anten ile televizyon yayınlarını izleyebilmeniz için bir uydu alıcısına veya kendinden uydulu bir televizyona sahip olmak zorunda değilsiniz. En eski televizyonlar da bile olan bu rf anten girişlerine kablonuzu takarak arama yapmanız yeterlidir. Mezarlık Yolu Sokak uydu ayarı ile zorlandığınız her ne varsa uydu sistemlerinde ki olan profesyonel elemanlarımız ile sizlere yardımcı oluyoruz.