​Merkezi uydu sistemi digiturk kurulumu

Uydu Servisi Hizmetleri

Yeni yapılan binalar da merkezi uydu santralleri kullanılıyor. Bu nedenle merkezi uydu sistemi digiturk kurulumu ve bu kurulumu yaparken nelere ihtiyacınızın olduğunu sizlere anlatmak istedik. Bildiğiniz üzere merkezi uydu sistemleri ve kendinize ait kullandığınız çanak antenlerin birbirinden çok farkı vardır. Bu farklılıklarını bilmeniz digitürk kurulumunu sorun çıkmadan yapmanızı sağlayacaktır.

Kullanılan digitürk uydu cihazları normal uydu alıcıdan çok daha fazla akıllı cihazlardır. Sizler kendinden uydulu televizyonlarsan veya çok pahalıya bile satın almış olduğunuz uydu cihazlarını anten ayarları kısmından hangi uydunun kaç numaralı diseqc te olduğunu tanıtmadığınız sürece uydu cihazı ve televizyon kendi kendine bu ayarın nerede olduğunu bilmiyor. Bilmediği içinde hiçbir şekilde sizler ayarlamadığınız sürece kanal arama yapılamıyor.

Ama digitürk uydu alıcıların da harika bir özellik bulunuyor. Anten sinyalini düzgün alan bir digitürk cihazını ilk önce açıp digitürk kurulumu seçeneğine bastığınız da cihaz kendi kendine merkezi uydu santraline bağlı olan çanak antenlerin tamamını taramaya başlar. Hangi uydunun nereye bağlı olduğunu bu sayede bulur. Sizin üyeliğiniz de hangi uyduya bağlı ise o uydudan yeterli sinyal alımı gerçekleştiği zaman digitürk kanalları hemen yüklenmeye başlanır. Sizler yeter ki digitürk aboneliğinizi başlatırken hangi uyduya abone olduğunuzu unutmayın.

Merkezi uydu sistemi digiturk kurulumu nasıl yapılır?

Digitürk uydu alıcısını televizyona bağlayın. Bir anten kablosu sayesinde duvara bağlı olan uydu prizine doğru ve sağlam bağlantıları yapılmış aparatlar ile bağlantısını gerçekleştirin. Sonra da digitürk kumandasından Menü tuşuna basın. Ardından kurulum veya ayarlar seçeneğine gelin. Digitürk kolay kurulum yazan yere tıkladığınız da iki tane seçenek göreceksiniz. Bunlardan biri Türksat digitürk Kurulumu ve diğeri de eutelsat digitürk kurulumu yazar. Sizler Digitürk abonesi olurken hangi çanaktan izlemek istediğinizi hatırlıyorsanız o uydu seçeneğine gelerek kumandadan okey tuşuna basmalısınız.

Digitürk aboneliğinizi hatırlamıyorsanız o zaman Eutelsat digitürk kurulum yazan yere tıklayın. Biraz bekleyin ve kanalların yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Kanallar yükleniyorsa sorun yok. Ama Merkezi uydu sistemi digiturk kurulumunu yapamıyorsanız zaman belki de sizin binanız da eutelsat digitürk çanak anteni de yoktur. Bu nedenle digitürk müşteri hizmetlerini arayıp aboneliğinizi Türksat yapmanız gerekebilir.