​Merkezi uydu santraline su girdi

Uydu Servisi Hizmetleri

Merkezi uydu santraline su girdi. Şimdi ne yapacağım, garanti karşılar mı? Yaparsa ne kadara yapar? Sıfırın ile değiştirmek mümkün mü? Gibi sorular beyninizi kurcalayabilir. Ülkemizde elektronik malzemelere verilen garanti süreleri 1, 2, 3, 5 ve 7 yıldır. Bunlara almış olduğunuz marka ile sonradan ücret dahilin de uzatmış olduğunuz garanti süreleri de dahildir. Fabrika yapım aşamasındaki hatalara garanti veriyor aslında. Yani hiçbir şey yokken kendi kendine bozulan cihazlar garanti kapsamı içerisindedir. Bazen de sizin hiçbir şeyden haberiniz yokken cihaz bozulur ve sizin hatanızın olduğunu söylerler. Ama bazen de cihazı sizler bozsanız, kırsanız ve içerisinde su girse bile bazı markaların ücretsiz garanti ile yaptıklarına da şahit olmaktayız.

Merkezi santrale su girmesinden dolayı bazen bası kanallar çalışmaz ama bazen de kimsenin televizyonu çekmezken sinyal verme de bir problem yaşanabilir. Çanak antenden gelen kabloları tek tek kontrol ederek cihaza su girip girmediğini kontrol edebilirsiniz. Çatıdan gelen kabloları çıkarıp takarken bu işlemleri tek tek yapıp tekrardan yerine geri takmalısınız. Hepsini söküp ondan sonra takmaya kalkarsanız sırasını karıştıracağınızdan dolayı bir daha eski haline getiremeyebilirsiniz.

Merkezi santrale su girdiğini nasıl anlarım?

Merkezi uydu santraline su girdi ama bundan tam olarak emin değilim diyorsanız ve Merkezi santrale su girdiğini nasıl anlarım? Diyorsanız hemen anlatalım. Konnektörleri tek tek söktüğünüzde içine bakınız. Kablonun içi, yani o çevirdiğiniz ucun içi normal şartlarda tertemiz olması gerekir. İçinde bir siyahlık varsa veya işi tamamen kömür gibi kapkaraysa o uçtan su almış ve merkezi santralin içine de girmiş demektir. Bu durumda bazen o uç bozulur bazen de, merkezi santralin tamamı bozulur. Yazımızın başında da anlattığımız gibi aslında firmalar sıvı temaslarını ücretli yapmaktadırlar. Hiçbir şekilde garanti kapsaması dahilin de değildirler. Ama sizler yine de garantiye gönderebilir hem ücret dahilin de hem de ücretsiz onarılması için fiyat teklifini isteyebilirsiniz.