​Merkezi uydu santraline çanak anten ekleme

Uydu Servisi Hizmetleri

İlk önce bina olarak alınan kararda bizlere sadece Türk kanalları çeksin ne Avrupa ne de digitürk çanak antenlerini istemiyorum demekte haklı olabilirsiniz. Ama sonradan sistem yapıldıktan hemen sonra keşke başka antenleri de ekleseydik diyen arkadaşlarımız muhakkak olmuştur. Eğer sizler de Merkezi uydu santraline çanak anten ekleme yaptırmak istiyorsanız bu konuda ilk olarak sistem kurulurken nasıl bir santral alınmış olduğu konusun da gayet şanslı olmanız gerekir. Merkezi sistem yapılmadan biliyorsunuz ki keşif yapılır. Herkes tarafından yapılır mı bilinmez ama bizler keşif yapmadan merkezi uydu sistemleri kurulumuna geçmiyoruz.

Binaya merkezi sistem kurulumu için gelen kişiler ile çok sıkı pazarlık yapmadıysanız, üstüne basa basa sadece Türksat çanak anteni olsa yeter bize, bizler diğer antenleri kesinlikle istemiyoruz dediyseniz, yapılacak ödeme konusun da en alt limitten yapılmasını istediyseniz ve sadece Bir tane çanak anten giriş yeri bir de MDU Digitürk anteni ekleme yeri olan sistemden almış olabilirsiniz. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya kaldıysanız farklı bir çanak anten daha takmak için mutlaka ikinci bir merkezi uydu santrali almalı ve şu anda kullanmış olduğunuz santrale bağlantılı olarak bağlayabilirsiniz.

Merkezi uydu santraline çanak anten ekleme nasıl yapılır?

Merkezi uydu santraline çanak anten ekleme yapmak için 2, 3 veya 4 tane çanak anten eklerseniz bile hepsinin çalışma mantığı doğal olarak aynıdır. Hodbir13E çanak anteni montajını yapıp santrale ekleyeceksiniz diyelim. İlk önce anten ayarını yapmalısınız. Ardından kullanacağınız merkezi uydu santraline 4 tane kablo bağlamalı ve lnb kısmında hangi çıkışlara ve yazıların olduğu yere taktıysanız karşılığını da aynı şekilde santral bölümüne dikkatli bir şekil de bağlamalısınız. Televizyon da ayar yapmak için hangi çıkışa taktıysanız diseqc seçeneğini o mevcut olan seçenekte yapmalısınız. Sat a 1 nolu çıkışı, sat b 2 nolu çıkışı, sat c 3 numaralı çıkışı ve sat d 4 numaralı diseqc çıkışını simgelemektedir.