​Merkezi uydu santrali kablosuna ek yapmak

Servis Bölgelerimiz

Merkezi uydu santrali kablosuna ek yapmak için eliniz de gerekli malzemelerinizin olması gerekir. Ek yapma aparatlarını temin edebilir ve ek yapılacak olan kabloyu da kaliteli olanından seçebilirsiniz. Bu konu da iki tane soru çıkmaktadır. Birinci soru olarak çanak antenden gelen kabloların merkezi santrale girmeden ek yapılması, bir de merkezi santralden daireye inen kabloya ek yapılması seçenekleri vardır. İlk önce çanak antenden merkezi santrale gelen kablolar da ek işlemleri yaparsanız merkezi santralin sinyal alım gücü biraz düşecektir. Birde bu ek yapma işlemini her zaman için yapamazsınız. Çünkü eski, çürük, kalitesiz olan kabloları zaten değiştirmeniz gerekirken bir de üstüne ek kablo ile zedelemeniz kesinlikle yapılmaması gereken bir durumdur.

Antenden merkezi santrale gelen kabloya ek yapmak

İlk önce kablonun ne kadar kısa geleceğini ve ne kadar lazım olacağını önceden hesaplayarak bir iki metre daha uzun bir mesafe ile kablo satın almalısınız. Ek kablo aparatlarını da alırsanız işinizin daha kontrollü ve güzel olur. Merkezi santrale giden kablolar normal antenden gelen kablolar gibi değildir. Her kablonun kendine has takılacak bir sabit yeri vardır. Bu yerleri karıştırırsanız televizyon da bazı kanallar da veya hiçbir kanal da sinyal alamazsınız. Bu nedenle kontrollü yavaş ve kabloların üzerine numara yazarak işleminize devam ediniz. Ek yapılacak olan kabloyu çanak antenin ucuna veya santralin ucuna bağlamalısınız. Eğer kabloyu ortadan keserseniz ve almış olduğunuz kabloyu da bu kısma bağlarsanız iki tane ek yapmış olursunuz. Bu nedenle antenden gelen kabloya zaten hiçbir şekilde ek yapılmaması gerekirken iki yapmanız sinyali çok kötü bir duruma sokacaktır.

Daire içinde uydu anten kablosuna ek yapmak

Bu işlemi yapmak için kablonun uç kısmına önceden almış olduğunuz kaliteli kablo ve ek yapmak için aparatlarınızı kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şeyin kabloda bulunan ince ve kalın telin birbirlerine değmemesidir.