​Merkezi uydu santrali garanti süresi

Servis Bölgelerimiz

Merkezi uydu santrali garanti süresi bazı firmalara göre değişebilir. Bu süreler 2 yıl, 3, yıl ve bozulmalar karşısın da birebir değişim garantisi sunan firmalar da vardır. Gerçekten de ürün üretilirken hatalı üretiminden dolayı bozulmalar karşısın da o cihazın tamirinin yapılması yerine birebir olarak sıfırı ile değişmesi çok güzel bir avantajdır.

Yalnız bu değişme garantisi bütün cihazlar için geçerli midir? Santralin tek çıkışı bile bozulsa değiştirme gerçekleşiyor mu? Cihaz 3 senesini tamamlamak üzereyken bozulduğunda yine de birebir olarak sıfırı ile değiştiriliyor mu? Tüm bunların cevabını sanırım arızalar ile karşı karşıya kaldığımız zaman anlayabiliriz diye tahmin ediyorum.

Sektörün hangi kategoriler de ürünlerin üretmiş olduğu önemli olmamakla birlikte ürünlere verilen garanti süresinin aslında bu ürünün bu süreden sonra bozulabileceği anlamına gelmese de, halk arasın da böyle bir deyimin olduğunu hatırlatırız. Bir ürünün Garantisi bittiğin de hemen bir sonraki gün veya aynı sene bile dolmadan bazı ürünlerin bozulması böyle bir şeyin ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Eee Kötü söz çabuk yayılır derler. Bu nedenle ürünlere verilen garantisi süresi ne kadar çok olursa o kadarda bu ürüne duyulan güven büyüyecektir. Merkezi uydu santrali garanti süresi belirttiğimiz gibi firmalara göre değişmektedir.