​Merkezi uydu santrali arızası tespiti

Servis Bölgelerimiz

Firmamıza en çok gelen talepler arasında Merkezi uydu santrali arızası tespiti yapılması işleridir. Sinyal sorunların çözümü için iyi bir uydu servisi ile anlaşma yapmalısınız. merkezi uydu santralleri normal uydu cihazlarından biraz daha farklı olmasından dolayı kendi kendine bozulmalar ve bazı hatların çalışmaması sorunları oluştuğu zaman...


dairelerin bu merkezi santral onarımını bir başına yapmamaları ve kesinlikle merkezi sistemde olan giriş ve çıkışların ne işe yaradıklarını bilmedikleri sürece kablolara dokunmamaları gerektiğini hemen vurgulayalım. Merkezi sistem uydu sinyal yok sorunlarını çözebilmemiz için ilk etapta merkezi sistem uydu sorunlarının nerelerden kaynaklandığını ve Merkezi uydu santrali arızası tespiti yapılması gerekir.

Merkezi sistem uydu sorunları nelerdir?

Merkezi sistemler de en çok meydana gelen sorunlardan birinin adaptör bozulması olduğunu hemen hemen herkes tarafından bilinir. Özellikle yağmurlu bir günün ardından televizyonunuzda sinyal sorunları ile alakalı sorunlar yaşıyorsanız o zaman ilk etapta bakacağınız nokta santral adaptörüdür. Merkezi santraller de kullanılan adaptörlerin bozuk veya çok dayanıksız olmasından mı merkezi santrallerin adaptörleri hemen yanıyor diye düşünebilirsiniz. Aslında çok kaliteli malzemeden üretilip 16 voltaj veren özel cihazlardır. Yalnız genel de çok aşırı sıcağa maruz kalması, üzerine su damlaması, sıvı teması olması ve en önemlisi de şimşek çarpmasından dolayı bozulabilirler.

Çanak antenlerin ayarsız olması veya anten direğinin haddinden fazla sallanıyor olması da aslında birebir yaşanan merkezi sisten uydu sorunları ile birebir bağlantılıdır. Arıza tespiti yapılırken ilk önce anlaşılan fiyat ile anlaşılması ve sizler arızayı söyledikten sonra bina tarafından onarımının gerçekleştirilmesinin kabul edilmemesi durumun da Merkezi uydu santrali arızası tespiti ücretinin verilmesi gerekir. Arıza tespitleri sadece ve sadece montajı firma tarafından yapılan ürünlerde geçerlidir.

Merkezi santrallerin kullanımından kaynaklanan sorunlardan oluşabilecek arızaların onarılması garanti kapsamı dışında olabileceğini lütfen unutmayın. Bu sorunlar genel de merkezi santral kurulumunun yanlış montaj yapılmasında kaynaklanan içerisine sıvı almasıdır. Dışarıya montajı yapılan bir merkezi santralin Merkezi uydu santrali arızası tespitini yapmak oldukça kolaydır. Her ne kadar santrallin montajını yaptığınız yere yağmur ve kar suları ulaşmıyor olsa da santralin bir iki sene içerisinde aşırı pastan dolayı parçalanmış hale geleceğini unutmayın. Santralin dışı bu şekilde pasta dolayı tanınmayacak bir haldeyse o zaman içinin de aynen bu şekilde olabileceğini unutmayın lütfen.

Merkezi sistem uydu sorunları ile birebir ilgilenmek için mutlaka bazı bilgileri de bilmeniz gerekir. Mesela Merkezi uydu santrali arızasının nereden kaynaklandığını bilmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun içinde profesyonel firmalardan yardım almalısınız. Eğer yeriniz İstanbul Avrupa yakasındaysa o zaman bizlere ulaşıp arıza tespiti için randevu almanız mümkün.