​Merkezi santral adaptör değiştirme

Çanak Anten Montajı

Merkezi uydu sistemleri biraz daha temiz ve güzel bir sistemdir diğer bireysel olarak takmış olduğunuz çanak antenlere karşılık. Merkezi santral adaptör değiştirme ve buna benzer işlemler için bilginizin olması şarttır. Yalnız bu sistemlerin de normal çanak antenlere nazaran maliyeti yüksek olan ve elektrik ile bağlantısı olan sistemlerdir. Örnek olarak merkezi santralin bağlı bulunduğu elektrikte sorun yaşandığı zaman ya da merdiven otomatik ışıklarına bağlı bulunan bir uydu santrali için faturaların düzenli olarak geciktirilmeden ödenmesi gerekir. Yoksa elektrik idaresi elektriğinizi keserse merkezi santrale giden akımda kesileceğinden dolayı televizyonlarınız çalışmayacaktır. Bu nedenle bu sistemler diğer bir sistemlere göre daha teferruatı fazla olan sistemlerdir.

Çanak antenlerin rüzgardan veya farklı bir arızadan dolayı sinyal sorunun yaşanmasından başka, Lnb bozulması ve çanak antenden merkezi santrale giden kablolarda da hata oluşması nedeniyle sinyal alınmaması çok doğal olacaktır. Aynı zaman da Merkezi santral adaptör değiştirme gibi işlemler diğer saydığımız arızalardan çok daha basittir. Telefonunuzu şarj aletine takıyormuş gibi santral adaptörünü o kadar basit bir şekil de değiştireceksiniz.

Bazı firmalar santral adaptörün takıldığı elektrik prizine takmak yerine çıplak bir vaziyette bulunan elektrik kablolarına adaptör uçlarını pense ve bir izole bant ile yapıştırmaktadırlar. Eğer sizinki de böyle bir bağlantı varsa sizin dokunmamanızı ve elektrikçi çağırmanızı tavsiye ediyoruz.