​Lnb ön kapak kırılması veya çıkarılması

Servis Bölgelerimiz

Çok eskiden çanak antenlerin ilk çıktığı zamanlarda uydu anten almak ve bunun yanında yedek parçalarını değiştirmek epey bir maliyetli oluyordu. Pek kimsede olmayan çanak antenlerin ayarını yapmak veya yapan birileri bulmak çok zordu. Bu nedenle ellerindeki malzemeyi ellerinden geldiğince korumaya çalışırlardı. Lnb ön kapak kırılması veya çıkarılması konusunu sizlere açıklarken lnb kapağının ne kadar önemli olduğundan bahsedeceğiz. Sizler de çok eskiden olduğu gibi kar yağışları, fırtına ve yağmurlara karşı tam olarak lnbyi korumak için pet şişe geçirebilirsiniz. Yalnız dikkat ediniz. Lnb ön kapağını çıkardığınız zaman sinyal seviyesi çok az daha artmaktadır. Ön tarafında her hangi bir engel olmadığından dolayı bu sinyal güçlendiğine göre sizler de sırf lnb korumak için ön tarafa konulacak nesnelere dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde çekmeyebilir. Şu anda lnb kısmına su girme pek mümkün değildir. Eğer bir şey lnb ön korumasına veya yan taraflara çarpıp kırmadıkça kendi kendine giren su altta bulunan özel deliklerden aşağıya dökülmektedir. Bu su lnb zarar vermez. (Bazen bozabiliyor)

Lnb kapağının içinde bulunan ince iki tane tel vardır. Bu teller sayesinde uydudan alınan sinyaller yatay ve dikey olarak iletilmektedir. Bu iki tel pas tutuğunda veya ön kapak kırık olduğundan dolayı içine su girdiğinde lnb bozulur. Veya içinde su olduğu sürece çalışmaz.

Lnb ön kapak kırılması veya çıkarılması gibi bir düşünceniz varsa hemen söyleyelim. Bir nedenden dolayı ön kapakta problem varsa küçük bir pet şişe ile korumalısınız. İçine su girmemesine özen göstermelisiniz.