​lnb mi, Merkezi sistem mi?

Uydu Servisi Hizmetleri

Merkezi uydu sistemleri ilerisini düşünenler için tercih edilmesi gereken sistemleridir. lnb mi, Merkezi sistem mi? Diye bir çare arayanlar için hazırlanmış olan bu yazımızı okumalısınız. Her ne kadar ilk olarak yapıldığı zaman normal çanak anten bireysel sistemlere göre biraz daha pahalı olsa da ileri de ikinci bir kablo çekmek için boş yer aramanıza ve ikinci bir çanak anten aramanıza gerek yok. 20 – 30 lira için tam daire sayılarına yetecek kadar kablo çıkışlı merkezi santral almanız doğru bir seçim olmaz. Az bir miktar fark ödeyerek daha fazla çıkışı olan bir santral almanız daha doğru olur. Yoksa ilerleyen zamanlar da çıkışların bazıları kendine bozulduğu zaman merkezi santralin dışında bir çanak anten kurmanız gerekebilir veya ikinci bir merkezi uydu santrali kurmanız gerekebilir.

Binanızın baştan bir tadilatını yaparken merkezi sisteme geçiş sağlamak ve kablolarınızı yenilemeyi unutmayın! Binanızın yan tarafında olan çanak antenlerin sökülmesini sağlayıp daire sayınıza göre bina ortak çanak anten veya merkezi uydu santrali kurulumu için bizimle veya tanıdığınız başka bir firma ile anlaşma sağlanarak hemen kuruluma başlanabilir. Eğer binanız da havalandırma boşluğu yoksa anten kablolarını binanın dış tarafından rahatlıkla atabilirsiniz. Dış mantolama yapılırken de bu kablolar mantolama köpük olan maddelerin altında kalacak şekilde yapılır.

lnb mi, Merkezi sistem mi yazımızın devamın da her hangi bir arıza durumun da hangisinin daha çok masraf çıkacağını hemen söylemek isteriz. Lnb kısmı ile bakıldığı zaman 8 çıkışlı bina ortak lnb ve merkezi santral lnb fiyatı arasın da iki katı veya markaya göre değişse de üç katı fiyat farkı vardır. Yalnız diğer taraftan bozulacak başka bir şey olmadığı için başka korkacak bir durum yoktur. Ama merkezi santralin besleme güç adaptörü, merkezi santrali, Lnb ve merkezi santrale gelen kablolar vardır. Bunların arıza yapma olasılığı pek olmasa da anten kablosu ve besleme adaptörü bozulabiliyor. Artık karar sizin dilerseniz ortak çanak anten dilerseniz de merkezi santral kurabilirsiniz.