​Lnb bozulması nasıl anlaşılır?

Servis Bölgelerimiz

Lnb'ler genel de yağmur ve kar yağışların da arızaların sıklıkla meydana geldiği durumların haricin de Elektrik kesintileri, yüksek voltaj gibi durumlar da görülmektedir. Lnb bozulması nasıl anlaşılır? Konusunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

Bir voltaj yüksekliği karşısın da Lnb muhtemelen tamamen bozulur ve bir daha da kullanılamaz hale gelir. Yani normal şartlar da Lnb bozulması ile ilgili bazı kanallar çeker bazıları çekmez denilir fakat bu elektrik akşamlardan oluşacak arızalar maalesef ki tamamen bozulmaktadır.

Kısa süre içerisin de arızayı bulmanız biraz güç olacağından Lnb bozulması eğer tamamen bozulmadıysa bunu tespit etmeniz çok zor olacaktır. Bu yüzden bir uydu servis firması ile anlaşıp ilk önce arıza tespitinde bulunmaları sonra da gerekli olan malzeme her ne ise o malzemenin değiştirilmesi ile ilgili anlaşma sağlayabilirsiniz. Yalnız konuyu anten kurulumu ve arıza tespiti için gelen kişilere telefon da kanalların bazen gittiğini ve bazen de sorun yokmuş gibi saatlerce çalıştığını açıklamanız daha iyi olur. Çünkü servis geldiğin de eğer sinyaller varsa arızayı tespit etmek için yanlış bazı parçaları değiştirebilir veya uydunuz da hiçbir şey yok deyip gidebilir. Yanlış malzemelerin değiştirilmemesi ve fazladan ücret ödememek için sinyallerin olmadığı zaman da gelmeleri daha iyi olacaktır.

Lnb bozulması çanak anten yön kaymasından daha farklı bir durumdur. Genel de kabloların bozulması ile aynı sorunları taşıyabilir. Teknik servis ekipleri bile Lnb bozuk teşhisini koymadan önce sağlam bir kısa kablo ile test etmelerini öneriyoruz. Yoksa boşu boşuna Lnb değiştirebilirsiniz. Bizden söylemesi.