​Kargodan gelen televizyon kırık çıktı

Servis Bölgelerimiz

Yeni bir televizyon almak evin neşesi ve heyecanı anlamına gelir. Peki ya Kargodan gelen televizyon kırık çıkarsa ne yaparsınız hiç düşündünüz mü? Uzakları yakın eden kargo firmalarını hemen hemen her işimiz için kullanıyoruz. Bizlerin oturduğu yerden çok uzak bir yere bile bir sonraki gün için ürünlerin ulaşmasını sağlayarak bizleri mutlu eden kuruluşların ismine kargo diyebiliriz. Özellikle kargoların bazı şubelerden alıp ve sizlere ulaştırılıncaya kadar geçtiği süreyi ve uğradığı durakları çok iyi hesaplanması gerekir. kırılacak olan eşyaları çok iyi muhafaza edebilecek şekilde ambalaj yapılmasının ardından kargoya verilmesi gerekir.

Sizler bir arkadaşınız ile birlikte alışveriş merkezlerinden ikiniz birer taraftan televizyon kutusunu taşıyarak eve televizyonu sağ salim getirmeniz başka ve öbür tarafta birkaç yer gezen şubeden şubeye uçağa ve oradan arabalara durmadan aktarılan kargoların yaptığı işler başka.

İPUCU: Yeni televizyon aldığınız mutlaka teknik servisi beklemelisiniz. Eğer televizyonu kendim kuracağım diyorsanız ya da televizyonu yeni aldım. servisi bekleme zorundamıyım diyorsanız kutuyu açmadan önce bu yazımızı inceleyiniz.

Kargolarda gelen ürünlerin muhakkak daha güzel ambalajlar ile korunması ve bunun yanında ürünü taşımakla görevli olan kargocuların da büyük bir titizlikle taşıması gerekir. Sizler istediğiniz kadar yeni televizyonu darbelerden koruyacak şekilde ambalajını sağlam yapın. Yine de taşına esnasın da televizyonun yere düşürülmesi televizyon dağılmasına neden olabilir.

Aldığınız yeni televizyon kırık çıktı ne yaparsınız?

Kargodan gelen ürünlerin sadece televizyonlar değil diğer bütün ürünlerin muhakkak kontrol edilmesi gerekir. dış tarafında kutu hasarı olup olmadığını kontrol etmeli ve ardından ürünün sağlam olmaması durumun da kargo elemanına tutanak tutturmanız gerekir. Elinizde bir kanıtınız yoksa ve kargocunun elindeki kağıda imza atarak ürünü sağlam teslim aldım derseniz o zaman kutunun içerisinden televizyon ekranı kırık bir şekilde çıkarsa pekte yapılacak bir şey kalmamış olabilir. Sonradan Kargodan gelen televizyon kırık çıktı dememeniz için kontrolleri tam olarak yapmalısınız.

Yeni ürünlerin servis tarafından kurulması ve kutusundan çıkarılması konusunda daha önceden de çeşitli makaleler yazmıştık. Bu konuda da aynı şekilde bir tarz uygulamanız gerekir. Alınan yeni ürünlerin servis tarafından getirilmesi veya ola ki getirmiş olsanız bile kutusundan servisin çıkarması gerektiğini özellikle vurgulamak isteriz.

Ekranı kırık televizyon için ne yapmalıyım?

Ürünü teslim aldınız ve servisin kurulum için televizyon kutusunu açtığın da televizyonu kırık olarak gördünüz. Elinizde kargo tutanağı var mı diye sorabilir veya sormadan da kutuyu servisin açmasından dolayı değişimi işlemlerini en hızlı bir şekilde yapma ihtimalleri de oldukça yüksektir.

Televizyon kutusunu kendiniz açarsanız ve bu esnada televizyon ekranın kırık olduğunu görürseniz işte o zaman işiniz o kadar da olmayabilir. Hemen hiç vakit kaybetmeden hemen müşteri hizmetleri ile iletişime geçin. Televizyonun kutusunu açtığınız da ekranın kırık olduğunu söyleyin. Onlar da sizlere elinizde kargo elemanının düzenlemiş olduğu bir tutanağın olup olmadığını soracaktır. Sizler yok derseniz şayet sizleri kargo firmasına gönderip tutanak istemeniz gerektiğini söyleyebilir veya direk olarak ürünü bize gönderin hemen değiştirelim de diyebilirler. Bu tamamen sizlerin kısmetine ve aldığınızın ürünün firmasına bağlı bir olaydır.

Yalnız hiçbir şekilde sonuç alamazsanız ne kargo firması sizlere tutanak veriyor ne de televizyon firması ürününüzü tamir etmeye veya değiştirmeye yanaşmıyorsa o zaman hukuk yolları açık olduğundan dolayı istediğiniz mercilere şikayetlnizi oluşturabilirsiniz.