​Kanalların isimleri yazmıyor

Uydu Servisi Hizmetleri

Beyaz eşya ve elektronik cihazların bozulması ile uydu sistemlerinin bazı sorunlar yaşanması arasın da çok farklı şeyler bulunmaktadır. Konuyu biraz daha açacak olursak uydu sistemleri ile ilgili olarak birçok arıza meydana gelebilmektedir. Bu arızaları uydu sistemleri konusun da uzman olan arkadaşlarımız bir an önce yapabilirler. Kanalların isimleri yazmıyor ise receiver uydu ayarlamanızın güncellemekle alakalı olarak yapılması gereken başlıca nedenlerdir. Aynı zaman da bu sorunu çok fazla büyütmeden de böyle kullanabilir ve daha sonra da kendinizi fazla zorlamadan maddi açıdan bolluk ile karşılaştıktan sonra yapmanız en doğru olandır.

Türksat kanal listesi devamlı olarak yenilenmektedir. Kanalların isimleri yazmıyor ise Bu kanalların frekans değiştirmeleri, yeni bir kanal açılması, kanalların kapanması ve anlık olarak açılan test kanallının açılıp kapanması ile ilgili olarak o esnada yapılan kanal aramaların da bazı kanal isimleri isimsiz bazıları değişik isimler de ve bazıları da yanlış isimler de yazılmış olabilir. Bu durumla karşılaştıktan sonra uydu cihazınızı bir iki gün böyle kullanmanız ve ardından komple yine cihazınızı sıfırlayarak yeniden kanal kurulumu yapabilirsiniz.

Ayrıca kapanan kanalların hemen yerine başka bir kanalın geçmesi de işin enteresan olan nedenlerden biridir. Bu nedenle sık sık izlediğiniz bir televizyon kanallarının yerine başka bir kanalın yayında olması sizi pek şaşırtmasın. Çünkü yerel ve çok fazla izleyicisi olmayan bazı frekanslar da kapanan kanalların hemen yerine kanallar eklenebiliyor. Aynı durum büyük kanallar açısından biraz farklı olsa da doğal olarak Kanalların isimleri yazmıyor ise cihazınızı güncellemeniz gerekir.