​Kanallar silindi nasıl geri getirebilirim

Servis Bölgelerimiz

Zamanınızın büyük bir çoğunluğunu televizyon karşısında geçiriyorsanız o zaman Kanallar silindi nasıl geri getirebilirim dememeniz için hiçbir sebep yok demektir. Yeni çıkan kendinden uydulu televizyonlar kanalları aniden silebiliyor. Smart tv ve led tv kanal ayarlarından kanalları geri getirmeniz gerekir. Televizyon kanallarını yeniden yükleme veya kanallar silindi kanalları geri getirme, geri yükleme yapmalısınız. Özellikle Son zamanlar da Türk filmlerini gösteren kanalların çoğalması ve bu kanalların bazıları da sık sık frekans değiştirmesinden dolayı birkaç günde bir bu kanallar için tekrardan kanallarınızı güncellemeniz gerekebilir. Buda televizyon ayarlarını ikide bir bozma ihtimaliniz yüksek demektir.

TELEFON İLE DESTEK VERMİYORUZ.

Sadece İstanbul'a ÜCRETLİ servis gönderiyoruz!

Kanalları sildiğiniz zaman televizyonun yeniden kurulması için birkaç seçenek var aslında. Bu seçeneklerden en iyi derece faydalanmak için televizyonu fabrika ayarlarına çevirmemelisiniz. Televizyonun sıfırlanması halinde önceden yapılan televizyon anten ayarları, merkezi uydu santrali diseqc ayarlaması, televizyon renk ayarları, varsa ses sistemi ayarları ve başka tahmin edemeyeceğiniz bazı ayarlamalar da sizler televizyonu ilk kurulum ayarlarına çevirmeniz halinde bütün ayarlamalar değişecektir. Bu nedenle eğer kanalları yanlışlıkla sildiyseniz ve yeniden kanalları yüklemeye çalışıyorsanız o zaman sadece ve kanal yükleme ayarlarına girmelisiniz.

BONUS İÇERİK: Kendiniz kanal kurulumunu yapamazsanız ve İstanbul Avrupa yakasındaysanız Gaziosmanpaşa uydu servisi veya Başakşehir uydu servisi sayfalarımıza göz atabilir ve kanal kurulumu için teknik servis isteyebilirsiniz.

Bu makale de neler var?

 • Türksat kanal güncelleme sistemi ile kanalları geri yükleme
 • Otomatik arama ile silinen kanalları geri getirme
 • Manuel arama ile kanalları geri yükleme
 • Şebeke kanal araması ile silinen kanalları geri yükleme
 • Arçelik tv kanalları geri getirme
 • Vestel tv kanalları geri getirme
 • Philips tv kanalları geri getirme
 • Sunny tv silinen kanalları geri yükleme
 • Yumatu tv kanalları geri yükleme
 • Beko tv kanalları geri yükleme / getirme
 • Awox tv kanalları yeniden yükleme

Televizyon da kanallar silindiyse bu tv kanallarını geri getirebilmeniz için bir kaç tane formül var. Bunlar aslında televizyonlara göre değişmektedir. Kanallar silindi nasıl geri getiririm diyorsanız ve fazla da uğraşmak istemiyorsanız o zaman sizler için hazırlamış olduğumuz bu formüllerin size uygun olanını yapmalısınız. Her televizyon markası ayrı ayrı ayarları olsa da ve silinen kanalları geri getirme de farklılıklar olsa da mutlaka burada sizlere uygun olan bir çözüm vardır.

TKGS (Türksat kanal güncelleme sistemi) ile kanal yükleme

Kendinden uydulu televizyon kullanıyorsanız tv kumandasının menüsünden, harici uydu cihazı kullanıyorsanız uydu alıcısı kumandasından kanal kurulum menüsüne giriniz. Burada anten ayarları yazan menünün olduğu yere girdiğiniz zaman TKGS yazan bir yer göreceksiniz. Hemen bu bölüme girin ve güncellemeyi başlat seçeneğine tıklayın. Kanallarınız saniyeler içerisin de yeniden yüklenecektir.

Türksat kanal güncelleme sistemi ile kanal yükleme

Kanallar yüklenmezse televizyonu veya uydu alıcısını fabrika ayarlarına geri döndürerek yeniden denemelisiniz. Bu aşama ile kanalları bulamazsa o zaman anten ayarları kısmından

Otomatik kanal araması ile

Kanalların geri getirilmesin de kolay bir yol da uydu alıcısın da otomatik kanal araması yapmaktır. Uydu alıcısının hiçbir ayarı ile oynamadıysanız o zaman kumandanın kurulum yazan yere girerek otomatik arama kısmına gelin. Üstte arama yapacağınız uyduyu seçin. Onun bir altında şifreli – şifresiz kanal seçeneğini seçin. Onun bir altında hangi uydular da arama yapılacağını veya şebeke aramanın açık veya kapalı olduğunu seçip kanal aramasını başlar tuşuna basın.

Manuel şebeke arama ile kanal arama

Sizler de Yanlışlıkla uydu kanallarını sildim ve nasıl geri getirebilirim diyorsanız o zaman aynı otomatik arama gibi bir başka kanal seçeneği olan manuel kanal arama veya başka bir ismi de şebeke arama ile kanal aramasını yapabiliriz. Manuel arama yazan yere girin. Transporder veya tp ekle yazan bir yer varsa oraya giriş yapın eğer yoksa aynı bulunduğunuz yerde frekansı girmek için yer olacak. Oraya; 12380 – Dikey – 27500 Frekansını girin. Eğer bu frekansta sinyal alımı gerçekleşmezse 12423 – Yatay – 30000 Frekanslarını girip kayıt edin. Kayıt tuşu yoksa o zaman şebeke arama yazan yeri açık veya aktif ederek kanal aramasını başlatabilirsiniz.

Sizler yukarıda anlattıklarımızı yaptığınız da mutlaka güncel kanalların tamamının yüklenmesine şahit olacaksınız. Yalnız en baştan da dediğimiz gibi. Mutlaka ama mutlaka uydu anten ayarlarınızın doğru düzgün olması ve uydu alıcısını yanlışlıkla kanal sildiğiniz de fabrika ayarların çevirmemeniz gerekir. Yoksa bir uydu servisi firmasından profesyonel yardım almanız gerekebilir.

Televizyon markasına göre silinen kanalları geri yükleme

Burada sizlere televizyon markasına göre silinen kanalları geri getirmeyi anlatacağız. Eğer televizyon markanızı burada göremediyseniz mutlaka aynı menüye sahip olan bir televizyon ile birebir aynı menüyü kullandığından dolayı bu televizyona yer vermemiş olabiliriz. Mesela Sunny, Axen, Yumatu, Awox televizyonlar aynı menüyü kullanır. Televizyonunuz bunlardan biri ise istediğiniz televizyon markasına bakarak silinen kanalları geri getirebilirsiniz.

Arçelik tv kanalları geri getirme

arçelik tv kanalları geri yükleme

Arçelik tv kanalları silindiğinde kanalları geri getirmek için yeniden kanal taraması yapmalısınız. Arçelik tv kanalları geri getirmek için bundan başka çare yoktur malesef. Bazı televizyonlar da fabrika ayarlarına çevirdiğiniz de kanallar sıralı bir şekilde yeniden yüklense de Arçelik televizyonun da silinen kanalları geri getirme gibi kolay bir tuş fonksiyonu yoktur. Burada televizyon modeline göre ayar yapmalısınız. TKGS Türksat kanal güncelleme sistemi ile kanalları geri yükleme bölümüne göz atınız.

Vestel tv kanalları geri getirme

vestel kanallar silindi nasıl geri getirebilirim

Vestel tv veya vestel televizyonunun kullandığı aynı menüye sahip olan bir televizyon kullanıyorsanız ve televizyonunuz çok eski değilse o zaman vestel tv kanalları geri getirme işlemi çok kolaydır. Bunun için televizyonun menü tuşuna basın. Kurulum yazan yere gelin. en altta ilk kurulum yazar. oraya tıklayın ve gelen uyarı ekranına evet deyin. Vestel televizyon yeniden açılacaktır. Normal ayarları yeniden yükleyin. Kendinize göre dil seçimi ve gerekli ayarları yapın.En son kanal yükleme kısmında en altta yeşil bir renk göreceksiniz. ''kanalları yeniden yükle'' yazar. Burada yeşil tuşa basın ve çıkan uyarıya evet deyin. Vestel tv kanalları geri yükleme işlemi kanalların geri yüklenmesi ile sona erer.

NOT: Vestel tv silinen kanalları geri getirme işlemi için bu anlatılanlar yeni televizyonlar için geçerlidir. yani en 2016 ve sonrası olmalıdır. Yoksa kanallar yüklenir ama sinyal yok yazar.

Philips tv kanalları geri getirme

philips kanallar silindi nasıl geri getirebilirim

Philips tv kanalları geri yükleme veya silinen kanalları geri getirmek için televizyon model yılına göre iki farklı seçenek vardır.

1. Türksat kanal güncelleme sistemi ile kanalları yeniden yükleme

2. Otomatik kanal araması yaparak kanalları yeniden yükleme.

Diğer televizyonlar gibi kanallar yanlışlıkla veya kendiliğinden silindiğinde tek bir tuşa basarak veya fabrika ayarlarına philips televizyonu geri çevirerek kanalları geri getiremezsiniz. Yukarıda anlatılan otomatik kanal arama ve TKGS ayarlarına bakınız.

Sunny tv silinen kanalları geri yükleme

Sunny marka televizyonlar da kanalların yeniden yüklenmesi biraz daha basittir. Yalnız bu televizyonda da diğer bazı televizyonlar gibi kanallar silindiğinde yeniden eskiden olduğu gibi geri yüklenmez. Sunny tv kanallar geri getirmek için kumandanın menü veya setup tuşuna basın. Sunny tv birden fazla menü kullanıyor. Bu nedenle ayarlardan kanal kurulumu kısmını bulun. TKGS kanal yükleme varsa sizin kullandığınız televizyon da burada güncellemeyi başlat diyerek kanalları yeniden yükleyebilirsiniz. Yalnız televizyon ayarları ile oynadıysanız kanalları bulmaz. Dilerseniz uydu ekleme ve uydu düzenleme için buraya göz atabilirsiniz.

Yumatu tv kanalları geri yükleme

Yumatu tv silinen kanalları geri getirme çabanız hüsranla sonuçlanabilir. Çünkü sizler işlemleri doğru bile yapsanız bazen kanallar yüklenmeyebilir. Bu nedenle Yumatu tv kanalları geri yükleme için televizyon menüsünden ilk kurulum ve sıfırla yazan yeri bulun. İlk önce ilk kurulum deyin ve ayarları onaylayın. kanalları yeniden yükle dediğiniz de '' kanallar hazır bir paketten yüklensin mi'' veya buna benzer bir uyarı alacaksınız. kumandanın ortasında bulunan sol ok gösteren tuşa basacaksınız. ve kanallar saniyeler içerisinde yüklenecektir. Bunun dışında yumatu marka uydu alıcısı kullanıyorsanız uydu alıcısı fabrika ayarlarına döndü kısmına da göz atabilirsiniz.

Bu şekilde kanallar yüklenmezse Yumatu tv sıfırla kısmından (az önceki seçeneğin bir altında) yaptığınız işlemi tekrar ediniz.

Beko tv kanalları geri yükleme / getirme

Beko tv kanalları geri getirme işlemi arçelik televizyonlar ile aynıdır. Her iki televizyon (bazı modeller hariç) aynı menüyü kullandığından dolayı sizler beko tv kanalları geri getirme veya yükleme işlemi için arçelik tv kanalları geri getirme kısmına bakmalısınız.

Awox tv kanalları yeniden yükleme

Awox tv silinen kanalları geri yüklemek için burada anlatılan sunny ve yumatu tv kanal yükleme kısmına bakınız. Awox tv bu her iki televizyon ile aynı menüyü kullandığından dolayı diğer televizyon kanalların kanallar silindi nasıl geri getirebilirim çözümü ile aynıdır.