​Kanallar gidiyor sonra kendi kendine geliyor

Servis Bölgelerimiz

Bazı kişiler çanak antenlerinin kurulmasından sonra seneler boyunca hiçbir şekilde televizyonları bozulmadan kullanırken, bazıları da kullanılan çanak antenlerin, lnb ve anten kablolarının eski olması, montaj yapılan yerin sağlam olmaması gibi sorunlar oluştuğu zaman Kanallar gidiyor sonra kendi kendine geliyor sorunları ile karşılaşmanız an meselesi. Hatta müstakil ve gece kondu olan bir evde oturduğunuzu düşünürsek bu tür yerler de evlerin tek katlı olması, bahçelerinde ağaçların olması ve genelde ormanlık yerlerde olmasından dolayı çanak antenlerin önüne ağaçların gelmesi ve bunun için rüzgar çıktığı zaman ağaçların sallanması ile kanalların gitme sorununu da sık sık görmekteyiz.

Çanak antenlerin kanallarında oluşan problemlerin nedenlerini say say bitiremeyiz. Bundan dolayı her defasında sadece bir yerden arıza vermesi ile sonraki süreçte farklı bir yerden arızanın çıkması ile daha önce yapılan işlem ile bir ilgisinin olmamasına rağmen yine de sorun aynı yerden çıkıyor diye düşünebilirsiniz. Fakat konumuzun en başında da anlattığımız gibi malzemelerin hep eski kullanılması ikide bir uydu servisi bedelini de hazırlamanız gerekir.

Sorunun çözümü için ne yapmalı?

  • İlk önce bu sorun oluştuğun da çanak anteniniz bahçede veya evin yan duvarlarında ise önünde ağaç olup olmadığını kontrol edin.
  • Çanak antenin baktığı yönde komşularınızın balkonlarına elbise veya büyük parçaların asıp asmadığına bakınız. Bu tür yerlerde Kanallar gidiyor sonra kendi kendine geliyor sorununun çözümü üst kattaki kişilerin çamaşırlarını toplaması olabilir.
  • Uydu anten kablosu yıpranmış ve deforme olmuş bir durumdaysa bunu da değiştirmeniz Kanallar gidiyor sonra kendi kendine geliyor sorununun çözümüne daha hızlı ulaşmanızı sağlayacaktır.
  • Kullandığınız lnb ortak bir lnb ise kablonuzu bulunduğu yerden çıkarıp farklı bir yere takabilirsiniz. Yayınların düzelmesi ile lnb bozuk olduğu, düzelmediği takdirde tekrardan sorunu tespit etmek için uydu alıcınızı kontrol ettiriniz.