​Kanallar da mozaiklenme, bozuk cd gibi

Uydu Servisi Hizmetleri

Uydu sistemlerinde bir sorunu yaparken birkaç gün sonra farklı bir sorun için uydu servisi firmalarını çağırmanız gayet normal bir durumdur. Çünkü uydu sistemleri konusunda bozulacak o kadar çok malzeme var ki. Kanallar da mozaiklenme oluyor, bozuk cd gibi sorunu için diyelim ki, Şimdi servisi çağırdınız ve sizin lnb bozuk olduğunu söyleyip değiştirdi. Gerçekten de lnb bozuk ve bundan yüzde yüz eminsiniz. Lnb değiştirdikten hemen sonra televizyonunuz çok iyi bir şekilde çalışmaya başladı. 5 gün sonra da sinyal yok hatasını alabilirsiniz. Bu sorunun çıkması bir önceki gelen kişlinin yanlış tespit etmesi veya bozuk yapması ile ilgili değildir. Çünkü o zaman lnb bozuktu ama lşu anda da ya çanak anteninize bir şey çarptı, ya bağlı bulunduğu duvar yıkıldı. Üst kattan bir şeyler üstüne düştü, üst katlardaki kişilerin camlarına çamaşır asması sonucu sizin anten görüşünüzü engelledi veya anten kablonuz bozulmuşta olabilir. Bu nedenle sizler hiçbir zaman daha geçen gün yaptırdım demek ki o uydu servisi iyi yapamamış dememeniz gereken bir durumdur uydu sistemleri.

Kanallar da mozaiklenme oluyor, bozuk cd gibi çıkması üzerine yazılan bu makale de birden fazla nedeninin bulunduğunu aktardıktan hemen sonra sizlerin bu durum da ne yapacağını açıklamak istiyoruz. İlk önce bu sorunun kullanmış olduğunuz bütün parçalardan kaynaklanabileceğini söyleyelim. Çünkü bu sorun her bir parçanın bozuk olması ile de gerçekleşebilir. Eğer maddi durumunuz çok kötü değilse bunun yapılması için bir uydu servisi firması ile görüşerek en makul bir fiyat ile anlaştıktan hemen sonra randevu alınmasını tavsiye ediyorum. Sizler şehir ve ilçelere çok uzak bir yer de yaşıyorsanız, sizin oraya teknik servisin gelmesi çok uzun sürüyor veya çok uzak olduğu için haklı olarak size göre çok fazla ücret isteniyorsa sizlere birkaç şey anlatalım ve sizler bunu yapmaya çalışın.

  • 1.Elinizde yedek bir uydu alıcısı varsa o uydu cihazını takıp bir de bununla denemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer yoksa satın almadan diğer söyleyeceklerimizi yaparak işlemlerinize devam ediniz.
  • 2.Anten kablonuzu kontrol ediniz. Dış yüzeyin çatlık veya çok yıpranmış olup olmadığına bakınız. Zedelenme varsa değiştirmelisiniz.
  • 3.Anten yönü hatalı olabilir. Hatalı olan anten yönleri bütün kanalları çekmez. Bazı kanalları çeker ve bazı kanallarında çoğunda sorun yoktur. Bu örneği göz önünde bulundurunuz.
  • 4.Uydu cihazı veya dahili uydu alıcılı televizyon da anten kurulum menüsüne girerek diseqc yazan yerin 1 – A – 1 / 4 olmasına dikkat edin. Bu numaralardan her hangi birinin yazması gerekir.