​Kanalda sinyal yok diyor ne yapacağım

Servis Bölgelerimiz

En çok sevdiğiniz kanalların bir anda sinyal yok demesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kanalda sinyal yok diyor ne yapacağım diyorsanız mutlaka sizler için hazırlanan bu yazımızı okumalısınız. Her ne kadar uydu üzerinden televizyon kanalları izleniyor gibi görünse de radyo kanallarının da çok fazla dinlendiğini görmekteyiz. Böylelikle tv kanalı ve radyo kanallarının her hangi birinde sinyal yok veya anten bağlantılarınızı kontrol ediniz uyarısını görürseniz bunun i2 tane nedeni olabilir.

  • 1.Çanak antenden gelen sinyal de problem olduğu için kanal göstermiyor.
  • 2.İzlemiş olduğunuz kanalın frekansı değişmiş veya kapanmış olabilir.

Bu her 2 seçenekten biri mutlaka olduğu için tv kanalında bu problemi alırsınız. Kanalda sinyal yok diyor ne yapacağım diye düşünmeyin. Böyle bir sorun meydana geldiği zaman hemen aklınıza çanak anten servislerinden biri çağırayım da yapısında gibi bir düşünce gelmiş olabilir. Yalnız eğer çekmeyen kanal sayısı sadece 1 tane ile sınırlıysa o zaman uyducu çağırmanıza gerek kalmadan sadece frekansları güncelleyerek tv kanalının sinyal yok hatasını tekrardan düzeltebilirsiniz. Ama şunu unutmayın. Sinyal yok hatasının meydana getirmiş olduğu sorun birden fazla kanalı kapsıyorsa o zaman mutlaka bir çanak antencinin bakması gerektiğinin altını çiziyoruz. Çünkü sorun sizi aşan bir problem olduğu için sizin dokunarak yapabileceğinizi düşündüğümüzden dolayı yeteneği olan profesyonel uyducu ile görüşmelisiniz.

Sinyal olmayan kanal nasıl açılır?

Öncelikle çekmeyen kanalı açın. Kanalı ilk olarak açtığınız zaman kanalın ismi yazan uydu menüsü ekrandayken kanalın frekansını gösterebilir. Eğer göstermiyorsa o zaman çekmeyen kanal açıkken ve Sinyal olmayan kanal nasıl açılır sorununu detaylı bir şekilde incelemeye çalışırken kumandanızdan info tuşuna basın. Böylece kanal ile ilgili menü açılınca frekanslarınında görünmesini sağlayabilirsiniz. Yine de frekans yazan bilgi çıkmıyorsa o zaman da bu işlemi bırakıp kanalın internet sitesini bularak frekans yazan kısmına giderek kanalın güncel frekansını bulabilirsiniz. İsterseniz buraya da tıklayarak Türksat uydusunun resmi web sitesine gidebilirsiniz. https://www.turksat.com.tr/tr/turksat-frekans-listesi

Frekansı güncelleyin

Çekmeyen kanalın frekansını Türksat sitesinden byulduktan sonra televizyonda kanal aramasını yapmalısınız. Bunun için sitemizde yer alan yazan yere tıklayarak http://www.montajuyduservisi.com/haber/bir-tane-kanal-ekleme-100 manuel aramanın nasıl yaptıldığını ayrıntılı bir şekilde bakabilirsiniz.