​Kaliteli anten kablosu nasıl anlaşılır?

Servis Bölgelerimiz

Uydu anten kablolarının bir sürü modeli ve türü bulunur. Bunları birbirlerinden ayırmak elbette kolay değildir. Pekiyi Kaliteli anten kablosu nasıl anlaşılır? Her bir şeyin orijinali olduğu gibi benzetmesine yapılan ürünler de vardır. Bu tıpatıp aynı olarak yapılan ürünler birçok dal da mevcuttur. Elektronik ürünler, giyim, kozmetik gibi ürünler asıl orijinal markaları ile aynı logoyu kullanmış olsalar da hem kullanış hem de dikkatli bakıldığın da çok fazla belli olan bir yapıya sahiplerdir.

Kaliteli anten kablosu

Kaliteli uydu anten kabloları genel olarak görünüşlerinden pek belli olmamaktadır. İşten anlayan ve daha önce çok fazla anten kablosu ile haşır neşir olan kişiler tarafından kolayca anlaşılmış olsa da, seneler uydu servisi işinde çalışmış olan ve kablonun kaliteli mi yoksa benzerimi yapıldığını anlamayan kişilerin de olduğunu söyleyelim.

Bazı kabloların içindeki ince teller ve içindeki kalın telin her ikisi de sarı renkte olduğunu görebilirsiniz. Bu asla sizi yanıltmasın. Normal telden yapılan ve hiçbir şekil de bakır olmayan kabloları boya ile boyandığını ve bununla birlikte biraz daha pahalı satılarak bakır fiyatına satıldığını biliyor musunuz? Bu durumdan emin olmak için bir mıknatıs ile hafifçe kabloyu soyarak mıknatısı tutabilirsiniz. Normal bir bakır kabloyu mıknatısın tutmaması gerekir. Ama dediğimiz gibi sırf bakır süsü vermek ve daha fazla satılması için çeşitli şeyler yapan firmaların yapmış olduğu kabloları mıknatıs yardımı ile anlamanız mümkün.