​İnce uydu kablosu alınır mı?

Servis Bölgelerimiz

Evinizdeki malzemeler bozulduğu zaman teknik servis çağırmak gibi bir geleceğiniz yoksa muhtemelen ilk önce arızayı kendiniz bulur, kendiniz yedek parçasını alır ve yapmaya kalkarsınız. İnce ve kalın kablonun arasında fark var mı? Veya İnce uydu kablosu alınır mı? Diye soran arkadaşlarımıza özel hazırlanmış olan bu makaleyi okumalısınız. Piyasa da olan ince ve normal boyutta olan kablolardan hangisini alacağınızı bilmiyorsanız sizlere bir fikir ve ön tanı olsun diye bir şeyler söylemek isteriz. Uydu kablosunu ne için kullanacaksınız? Evin içinden merkezi sistem aracılığı ile gelen anten kablosunu değiştirmek içinse alınması güzel olan kablodandır ince uydu kablosu. Yalnız binanızın dışından aşağıya kadar çekeceğiniz bir uydu kablosundan bahsediyorsanız bunun için RG6 U6 kabloları ve kaliteli olanlardan almanız daha doğru olur.

İnce uydu anten kablosu kalın kablolar ile hiçbir farkı yoktur. Yeter ki sizler kaliteli markadan almış olun. Kabloyu nerede kullanacağınızın büyük bir önemi olduğundan dolayı almadan önce bir uydu antenci işi yapan kişilere sorabilirsiniz. Dairelerin iç kısımda bulunan uydu anten veya elektrik için hazırlanmış olan borulardan evinize kabloyu çekecekseniz çok fazla kalın olanından alma şansınız yoktur. Hatta kaliteli Türk malı kablo alınmalı ve bu konuda ince olan bile tercih edilmelidir. Hatta binanın dış tarafından sarkmış bir şekilde kabloyu çekmek istemiyorsanız ve evin içine bir tane daha kablo almak istiyorsanız ince kablo tercih etmelisiniz.

Hatta bunun için birbirlerine yapışık olan uydu kabloları var. İki tane ince kablo bulunur. Eski kablonuzun ucuna bağlantı yaparak eski uydu kabloyu çektiğiniz zaman yeni kabloda gelecektir. Bundan dolayıdır ki bir tanesini bir televizyona diğerini de diğer televizyona bağlayabilirsiniz.