​İki uyduyu birleştirme

Servis Bölgelerimiz

Eliniz de iki adet çanak anten var. Birini kullanıyor ve diğerini kullanmıyorsunuz. Eskiden kullandığınız veya başka bir kiracınız ev sahibinizin kullanmadığı çanak antenini değerlendirmek artık eliniz de. İki uyduyu birleştirme Bu gibi tesadüfleri değerlendirmek için ya biraz bilginiz olacak ya da elinizin altın da uydu servisi firmalarının telefonları olacak ki hemen birkaç dakika da işlerini çabucak yapıp gitsinler.

Bizler siz yapacakmış gibi anlatalım dilerseniz başka uydu servisi firmalarına da yaptırabilirsiniz. Bu tamamen sizlere kalmış. İhtiyacınız olan bir adet diseqc ve iki çanak anten arasındaki mesafe kadar anten kablosu. Bir de yaklaşık 2 metre kablo. İlk önce anten yeni aldığınız anten kablosunun uçlarına konnektörleri bağlayalım. Güzel bir şekil de izole bant ile sardıktan sonra işlemimize başlıyoruz. Kendi çanak anteninizden sizn eve giden an kablosunu çanak antenden sökelim. Ardından yeni aldığınız iki metrelik kısa kabloyu söktüğünüz türksat çanağına takınız. İki uyduyu birleştirme işlemlerine aralıksız devam ediyoruz.

Sonra iki çanak anten mesafesini ölçerek almış olduğunuz uydu anten kablosunu da o yeni bağlamak istediğiniz çanak antene bağlayınız. Diğer ucunu ise türksat çanağının yanına kadar getirelim. Daha önce kullanılmamış ve kullanılsa bile su girmediğine ve sağlam olduğuna emin olduğunuz diseqc yanınıza alarak, az önce iki uyduyu birleştirme için türk42e çanak anteninize taktığınız iki metrelik kabloyu diseqc üzerin de yazan 1 numaralı yere takınız. Sonra da yeni çanak antenden gelen uzun kablonun diğper ucunu da diseqc te yazan 2 numaralı yere takıp iyice sıkınız. Ardından sizin eve giden kabloyu da RC veya receiver yazan yere takınız. İşlem tamam demektir. Şimdide evin içinden Türksat için diseqc ayarlarını 1, diğer uydu içinse 2 numarasını işaretleyip kanal aramasını yapınız. iki uyduyu birleştirme konumuzu beğendiyseniz diğer konularımıza da göz atabilirsiniz.