​Hangi uydu alıcısı almalıyım?

Servis Bölgelerimiz

Receiver mi alacaksınız? Hangi uydu alıcısı almalıyım veya receiver alırken dikkat nelere dikkat etmeli mi diyorsunuz? Şu anda yeni çıkan televizyonların neredeyse tamamın da uydu cihazı bulunur. Artı olarak bir uydu alıcısı almanıza gerek yok. İhtiyacınızın olduğunu düşünürsek Hangi uydu alıcısı almalıyım sorusunu yanıtlamaya çalışacağız.

Öncelikle Bu makalemizi incelerken sadece yüzeysel olarak değil de baştan sona kadar okumanızı tavsiye ederiz. Receiver uydu cihazı alırken dikkat edilecek hususlar göz önünde bulundurursak şayet, başlıca nedenleri sıralayabilmemiz için öncelikle bir uydu alıcısı için kenara ayırdığınız bütçeyi iyi hesaplamanız ve bu paraya göre uydu cihazı seçimi yapmanız gerekmektedir.

Yeni teknoloji özellikle cep telefonlarını ve televizyonları etkilemeye devam ediyor. Her an yeni bir özellik ile karşımıza çıkan televizyon kanalları ve cihazları takip etmek çok zor hale geldi. Yeni bir cihaz alırken mutlaka olmazsa olmaz olan özellikler olsa da en iyi ve makul seçimi bütçemizi sarmadan yapmamız gerektiğini unutmayın. Çünkü çok ucuz uydu cihazlarının olduğu kadar pahalı olan ve almış olduğumuz ucuz cihazın tamı tamına 20 katına varacak derece de pahalı olan cihazlar da vardır. Her ailenin kendine göre bir kazanma durumu olduğu için sizler kazanmış olduğunuz paraya göre uydu seçiminde bulunabilirsiniz.

Hangi uydu cihazı modelini almalıyım?

hangi uydu alıcısını almalıyım?

Bir şey alırken özellikle bu teknoloji ile ilgili bir durumsa mutlaka ilerisini düşünerek alınmalıdır. Hangisi ucuzsa onu ver mantığı ile gitmek daima en doğru seçim olmadığını bilmekteyiz. Bu nedenle normal orta yollu olandan almak daha mantıklı gibi gelmektedir. Şu anda piyasa da Sd (HD OLMAYAN) HD, İp Tv ve 4k Ultra Hd yayın yayınları destekleyen uydu cihazları piyasa da bulunur. Bunları tek bir makine da olanı da var. En ucuz olan Hd yayınları desteklemeyen cihazlardır. Bu cihazları da alabilirsiniz. Yalnız ilerleyen zamanlar da televizyon kanalları Hd olmayan yayınları kapatıp sadece tek bir frekanstan yani Hd olanından yayın yapma durumları vardır. İki ayrı kanal iki farklı maliyet olduğundan dolayı şu anda bazı kanalların bu girişim de bulunduğunu görmekteyiz.

İnternete bağlanabilen Hd olan ucuz cihazlar da var. Bunları da seçebilir ama 4k cihazlarını da göz ardı etmemek gerekir. Şu anda sadece trt4k kanalının olduğunu düşünürsek bize pek mantıklı gelmese de ilerisi için düşünülebilir cihazların olduğunun da altını çizmek isteriz.

Uydu cihazı alırken dikkat edilecek hususlar

Bu cihazları bildiğimiz üzere çok ucuza ve çok yüksek paralara kadar alınabilecek geniş bir seçeneğe sahiptir. Ama her evde bulunan ve herkesin ihtiyacınız tam olarak karşılayıp kullanıcıyı memnun eden belli başlı uydu cihazlarınında var olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Uydu cihaz seçimi için 35 TL İLE 2000 TL'ye kadar bir seçeneğe sahip olan uydu cihazlarını seçmek bir hayli zor olsa gerek.

  • Eğer sıradan bir şey olsun diyorsanız SD yayın verip skartlı olan en ucuz uydu cihazlarından alabilirsiniz. Bunların fiyatı 35 tl ile 90 tl arasında değişmektedir. En ucuz uydu cihazı
  • HD kanalları çeksin ve yanında USB oynatma seçeneği bulunan bir uydu alıcısı yeterlidir bana diyorsanız, 65 TL ile 250 TL ye kadar bir bütçeye sahip olmanız gerekmektedir.
  • Hem HD kanalları çeksin, usb oynat ma ve bunun yanında Wİ-Fİ seçeneği olan bir cihaz olsun diyorsanız wi-fi dahil olmak üzere 125 tl ile 300 tl arası değişe bilir.
  • HD kanallar, sd kanallar, wi-fi desteği, Lan kablosu desteği, ip tv gibi olan cihazların fiyatları en ucuz uydu cihazı sıramasın da pahalı olan bu seçenek yaklaşık olarak 300 TL ile 1500 tl arası değişmektedir.
  • Hangi uydu cihazı alırsanız alın unutmamanız gereken bir şey var. İzlenebilecek sadece bir kaç adet kanal mevcuttur bu kanalları en ucuz uydu alıcısı da çekmektedir, fakat benim uydu cihazım farklı bir şey olsun diyorsanız en pahalı seçeneği de seçmekte özgürsünüz.