​Eski binaya merkezi uydu sistemi kurmak

Uydu Anten Servisi

Binaların merkezi uydu sistemi kurulumlarını yerinde tespit ediyor ve hangi malzemeler gidecekse müşteriler ile yüz yüze görüşerek ücretsiz keşif hizmeti sunuyoruz. Eski bir binaya merkezi uydu santralinin takılmasını isteyen müşterilerimiz ile özel olarak görüşmeler yapıyoruz. Verdikleri adrese gitmeden tam olarak detaylı fiyat bilgisi veremediğimizden dolayı Eski binaya merkezi uydu sistemi kurmak için mutlaka önceden görülmesi gerekir.

Yeni binaların santral kurulumların da hangi malzemenin gideceğini genel de az çok tahmin edebiliyoruz. Müşterinin özel bir isteği olmadığı sürece telefon ile bazı detayları sorduğumuzda ve müşteri de bu sorulara bilerek ve içtenlikle cevapladığı sürece her hangi bir keşif yapmaya gerek kalmadan fiyatlar verilebilir. Çünkü yeni binaların daire kabloları yeni çekilmiş ve merkezi uydu santrali nereye konulacaksa orada hazır bekletilmektedir. Uydu servislerine düşen görevse çatıya isteğe bağlı olarak merkezi santrali kurmak, aşağıya anten kablosu indirmek ve merkezi santrali bağlamak kalacaktır.

Merkezi uydu sistemi kabloları nasıl çekilir?

Merkezi uydu sistemlerin kurulumu işi bilen firmalar tarafından yapıldığı zaman tek bir kişinin bile kısa sürede bitirecek kadar kolay bir şeydir. Yalnız eski binaların merkezi santral kurulumunun dışında farklı önemli bir işi vardır. Bu önemli iş ise, daire kabloları binanın ne tarafından daireye ulaşmasıdır. Binanın içerisinde anten prizleri varsa oralardan getirilmesi esnasında çok büyük zorluklarla karşılaşılabilir bu nedenle kabloları nereden indirecekseniz indirin çok kolay olmayacaktır.

Bazen anten kablolarının eski prizlerden çekilerek te yapılabilir. Yalnız bu eski prizlerin içerisinde kablo olmaması veya olsa bile kablonun çıkarılabilir nitelikte olması gerekir. Buradan hatların gönderilmesine başlamak için yeni kabloyu binanın üst tarafına veya size hangisi kolay geliyorsa o tarafa bağlayın. Sonrada iki kablonun ek yapılan yerinde şişkinlik olmamasına dikkat ederek çok az elektrik bandı sarın. Ve bir yandan kabloyu çekerken diğer bir yandan da başka biri kabloyu itsin. Bu şekilde belki iyi bir sonuç alırsınız.

Eski binaya merkezi uydu santrali kurulumu için anten kabloları ve daire kablolarının nasıl ve nereden dairelere ulaştırılacağı konusunu daire sahipleri ile detaylı bir şekilde konuştuktan sonra işe başlanır. İşe başladıktan sonra da hiç kimsenin tesiri altında kalmamak ve bu kabloları neden buradan getirdiniz denilmemesi için daire sahiplerinden detaylı bir şekilde kabloların nasıl yapılacağı konusu tartışılır. Böyle yapıldığı zaman ne daire sahipleri sürpriz bir gelişme ile sizlere çok fazla ücret çıkarır ne de sizler mağduriyet yaşarsınız.